خانه / تازه های علم و تکنولوژی / خطر ابتلای ژنتیکی به اوتیسم، با آلودگی هوا افزایش می یابد

خطر ابتلای ژنتیکی به اوتیسم، با آلودگی هوا افزایش می یابد

خطر ابتلای ژنتیکی به اوتیسم، با آلودگی هوا افزایش می یابدReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Dec 8Rating:

آلودگی هوا و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم ژنتیکی

با توجه به تحقیقات جدید دانشکده پزشکی کک دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، به نظر می رسد کودکانی که به لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به اوتیسم هستند زمانی که در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند احتمال بیشتری وجود دارد که به این اختلال مبتلا شوند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که بین اوتیسم و رویارویی با آلودگی هوا و همچنین اوتیسم و جهش ژن “MET” ارتباط نزدیکی وجود دارد.
طی این تحقیق، 408 کودک 2 تا 5 ساله که در پژوهشی با عنوان “خطرات اوتیسم وابسته به ژنتیک و محیط زیست در کودکی ” شرکت داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند. از این تعداد 252 کودک، نشانه‌های اختلال طیف اوتیسم با اوتیسم را نشان دادند.
این پژوهش نشان می‌دهد که مواجهه با آلودگی هوا و جهش ژنتیکی با افزایش خطر ابتلا به “ASD” مرتبط است.
میزان رویارویی این کودکان با آلودگی هوا بر اساس محل اقامت پیشین کودکان و مادر آنها، منابع ترافیک محلی و معیارهای کیفی هوا در منطقه تعیین شد. علاوه بر این ژنوتیپ “MET” نیز طی نمونه گیری خونی مشخص شد.
دکتر (volk) و (Campbell) محققان این پژوهش می گویند: تحقیق ما نشان داد کودکانی که در معرض هر دو مورد ژنوتیپ و آلودگی هوا قرار دارند در مقایسه با کودکانی که ساقه ی ژنتیکی ندارند و کتر در معرض هوای آلوده می باشند، بیشتر احتمال دارد به اختلال اوتیسم مبتلا شوند.

به گفته پژوهشگران برای نخستین بار است که ثابت شده است واکنش خاصی بین عامل ژنتیکی و محیطی به طور مستقل در بروز این بیماری دخیل است، (ASD)بسیار وابسته به ارث و ژنتیک است اما هنوز ریشه اصلی بروز و همچنین درمان قطعی آن نامشخص است.
نتایج این پژوهش در شماره ژاونویه 2014 مجله “Epidemology” منتشر شده است.

منبع:

psycentral

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - خطر ابتلای ژنتیکی به اوتیسم، با آلودگی هوا افزایش می یابد

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه