خانه / آموزش روابط / اضطراب عملکرد جنسی

اضطراب عملکرد جنسی

اضطراب عملکرد جنسیReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 22Rating:

اضطراب روی تخت

رابطه ی جنسی یک تجربه ی لذت بخش است، اما زمانی که شما اضطراب عملکرد جنسی داشته باشید، احساس علاقه و صمیمیت با شریک زندگیتان برایتان سخت خواهد بود. زمانی که شما نگران این هستید که « آیا من به نظر چاق نیستم»،« آیا من او را راضی می کنم؟»، « آیا من توانستم این کار را درست انجام دهم؟» باعث می شود ذهن شما در حین رابطه بیش از اندازه مشغول این موضوعات شود.

نگرانی های مداوم در مورد ظاهر فیزیکی و توانایی های جنسی،رابطه ی جنسی را برایتان پر استرس می کند، حتی ممکن است دیگر نخواهید رابطه ی جنسی برقرار کنید.

رابطه ی جنسی چیزی فراتر از یک واکنش جسمی است، این انگیختی با احساسات شما نیز گره خورده است،استرس داشتن و درگیری های ذهنی سبب عدم تمرکز بر روی رابطه ی جنسی و عدم تحریک بدنتان می شود.

در این مقاله یادمی گیرید که چه چیزهایی سبب اضطراب عملکرد جنسی می شود و چه اقداماتی در زمینه درمان آن می توانید انجام دهید:

نگرانی های زیادی می تواند موجب اضطراب عملکرد جنسی شود:

● ترس از اینکه عملکرد خوبی در حین رابطه نداشته باشید و نتوانید شریک جنسی خود را راضی کنید.

● تصویر بدنی ضعیف، مثل نگرانی بیش از حد در مورد وزن بدن

● مشکل در رابطه

● نگرانی در مردان از کوچک بودن آلت جنسی

● نگرانی مردان در مورد انزال زودهنگام و دیر هنگام

●  اضطراب زنان از به ارگاسم نرسیدن یا لذت نبردن از تجربه ی جنسی

همه ی  این نگرانی ها، بدن را وادار به واکنشی به نام « جنگ یا گریز» می کند. هورموون های استرس مانند اپی نفرین و نور اپی نفرین در یک سری واکنش که در واقع برای آماده سازی بدن به مقابله با تهدید طراحی شده اند ترشح می کنند، البته شریک جنسی شما، یک تهدید نیست، به همین دلیل است که این واکنش برای صمیمیت شما بسیار بد است.

علائم و نشانه های اضطراب  عملکرد جنسی

ذهنیت شما تاً ثیر بسزایی  بر توانایی دریافت تحریک دارد. حتی اگر شما با  کسی باشید که برایش  بسیار جذاب هستید، نگرانی در مورد اینکه قادر خواهید بود او را راضی کنید ، ممکن است باعث شود نتوانید به درستی این کار را انجام دهید.

 یکی از اثرات هورمون های استرس در مردان بر رگ های خونی می باشد. جریان کمتر خون به آلت جنسی مردان باعث می شود تا انزال برای آنها مشکل تر شود.

اضطراب عملکرد جنسی در زنان نسبت به مردان شایع تر است، و این  به دلیل ارتباط عمیق رابطه ی جنسی و احساسات در زنان می باشد. و حتی می تواند میل به برقراری رابطه ی فیزیکی را در آنها کاهش دهد.

اضطراب هم در زنان و هم در مردان بر ذهنیت لازم برای داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش تأ ثیر می گذارد، عاشق پریشان، یک عاشق بی توجه است که می تواند حتی در شما احساس شکست را ایجاد کند.حتی اگر به خوبی تحریک شوید ممکن است در به ارگاسم رسیدن مشکل داشته باشید.

اضطراب عملکرد جنسی یک چرخه است، شما با تمرکز فکرتان بر روی این موضوع که آیا می توانید همسرتان را راضی کنید به کاری که در حال انجام آنها هستید بی توجهیدو نمی توانید آنرا درست انجام دهید و این باز در شما ایجاد اضطراب خواهد کرد.

غلبه بر اضطراب عملکرد جنسی

اگر اضطراب عملکرد جنسی شما را عذاب می دهد،حتماً به پزشک مراجعه کنید– کسی که با او راحت هستید و به راحتی می توانید مسائل جنسی زندگی تان را با او در میان بگذارید. پزشک می تواند برای اطمینان از وضعیت شما، معاینات و آزمایشاتی را انجام دهد. پزشک در مورد سابقه ی جنسی و افکار شما  در زندگی جنسی سوال خواهد کرد تا بفهمد این مشکل از کجا و کی آغاز شده است.

 در مواقعی دارو هایی مرتبط با اختلال نعوظ و سایر مشکلات جنسی که علل جسمی دارند، می توانند به شما کمک کنند، اگر مشکلات جسمی نباشد، پزشک ممکن است یکی از روشهای زیر را به شما پیشنهاد کند:

● صحبت کردن با یک درمانگر. با یک مشاور که در زمینه ی  درمان مشکلات جنسی تجربه دارد صحبت کنید، راهنمایی های یک روانشناس کمک می کند تا بهتر با جنسیت خود آشنا شوید و راحت تر بتوانید مسائلی را که سبب بروز اضطراب جنسی در شما شده است، درک کنید، و برای کاهش و از بین بردن آن اقدام کنید.مثلاً: مردانی که اختلال زود انزالی دارند می توانند تکنیک هایی را که  به کنترل آن کمک می کند،امتحان کنند.

● با همسرتان در مورد این موضوع حرف بزنید. با شریک جنسی خود در مورد اضطراب تان به راحتی صحبت کنید، این موضوع به کم شدن نگرانی ها و رسیدن به یک راه حل مناسب، کمکتان می کند و باعث نزدیکتر شدن و تقویت رابطه ی شما می شود.

● نزدیک شدن به همسرتان را با روش های دیگری امتحان کنید. را ه های زیادی وجود دارد تا بتوانید به همسر خود نزدیک شوید، بون اینکه حتماً رابطه ی جنسی داشته باشد، مثل ماساژ دادن همسر خود یا با هم حمام کردن.

● ورزش کنید. ورزش نه تنها به شما کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به بدن خود پیدا کنید بلکه استقامت شما را در رخت خواب بهبود می دهد.

● حواستان را پرت کنید. سعی کنید در مواقعی که می خواهید به همسر خود نزدیک شوید، یک موزیک که از آن خاطره ی خوب دارید گوش کنید، یا یک فیلم عاشقانه و رمانتیک ببینید و به چیزهایی فکر کنید که شما را تحریک می کند، این کار سبب می شود تا حواستان از نگرانی در مورد عملکرد جنسی شما منحرف شود.

در نهایت، بر خودتان آسان بگیرید. در رخت خواب خود را به خاطر ظاهر و یا توانایی هایتان بازخواست نکنید، از دیگران نیز کمک بخواهید تا بتوانید یک زندگی با رابطه ی جنسی سالم و لذت بخش داشته باشید.

منبع:

http://www.webmd.com/

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه