خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / اضطراب طبیعی و غیر طبیعی چیست؟

اضطراب طبیعی و غیر طبیعی چیست؟

اضطراب روی تخت

اضطراب یک واکنش طبیعی به موقعیت های استرس زا است. اما در برخی موارد،بیش از حد می شود و می تواند به ترس روزمره افراد مبتلا تبدیل شود.
این نوع اضطراب به نام اختلال اضطراب منتشر نامیده می شود.

سایر اختلالات مربوط به اضطراب عبارتند از: حملات هراس شدید که نوع خاصی از اضطراب است و در پاسخ به محرک خاص رخ می دهد، اختلال وسواس  که توسط افکار تهاجمی مزمن و اعمال وسواسی که منجر به انجام دادن رفتارهای خاص (مانند دست شستن) مشخص شده اند اتفاق می افتد.
اضطراب غالبا با افسردگی به صورت مشترک اتفاق می افتد و تصور می شود که این دو چهره های دوقلو از یک اختلال است.

مانند افسردگی این اختلال در مردان و زنان بسیاری وجود دارد.
به طور کلی اضطراب اغلب در دوران کودکی مشاهده می شود.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

شواهد نشان می دهد که هردو علت زیست شناسی و محیطی می تواند به این اختلال مربوط باشد. برخی از افراد ممکن است استعداد ژنتیکی برای اضطراب داشته باشند. تجارب آسیب زای اولیه همچنین می تواند سیستم پردازش ترس بدن را طوری تنظیم کنند که بیش از حد به استرس واکنش نشان دهد.
نگرانی اغراق آمیز و انتظارات نتایج منفی در موقعیت های ناشناخته همراه با علایم فیزیکی شناخته می شود.

این علایم فیزیکی عبارتند از تنش عضلانی،سردرد،انقباض عضلات شکم و ادرار کردن مکرر.

 

درمان های رفتاری با یا بدون دارو برای کنترل علایم در برابر اضطراب به خصوص در کودکان بسیار موثر و اثبات شده است.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه