خانه / آموزش روابط / اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی ازدواج (1)

اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی ازدواج (1)

اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی ازدواج (1)Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 16Rating:

12

1)سوالات به اندازه کافی نمی پرسیم

 بسیاری از ما حتی به اندازه خرید یک لباس نیز زمان نمی گذاریم تا سوالاتمان را از طرف مقابل بپرسیم. با این اشتباه ما فرصت کشف چیزهای تازه را از دست می دهیم که دانستن ان می تواند درباره انتخاب شریک زندگی ما حیاتی باشد.البته این پرسشها می تواند در حیطه های عاشقانه،مسائل اقتصادی و … باشد یکی از دلایلی که ما گاهی بعضی سوالات را نمی پرسیم آن است که ما نمی خواهیم همین سوالات را از ما بپرسند .

2)نشانه های هشدار دهنده را نادیده میگیریم

این مورد یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی است که ما در هنگام ازدواج مرتکب میشویم.ما چیزی را از فرد مقابل خود می بینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم،اما خودآگاه یا ناخودآگاه از آن چشم پوشی می کنیم.

3)عجولانه یا زودهنگام ،سازش می کنیم

یکی دیگر از اشتباهات هنگام آشنایی ، این است که ارزش ها ،رفتارها،عادت های خود را به سرعت تغییر می دهیم تا وانمود کنیم که با فرد مقابل توافق و هماهنگی داریم وبا این کارها سعی می کنیم تا رابطه را حفظ کنیم.که این یک تفاهم قلابی و ساختگی است که بعد از مدتی فرد را از پا در می آورد.

4)تسلیم نیاز جنسی می شویم

وقتی کسی می خواهد ازدواج کند،یکی از مسائل عمده ای که در تصمیم گیری صحیح مانع ایجاد می کند،میل جنسی است.فرد هم جوان است و هم می داند که با ازدواج می تواند به میل جنسی خود پاسخ دهد.

5)تسلیم زرق وبرق های مادی وظاهری میشویم

فردی را تصور کنید که گرم،با محبت ،گشاده،متعهدوعلاقمند به خانواده است.شخصیتی فعال و پویا داردوبسیار مردم دار است.بسیار صمیمی است واز زندگی خود راضی است در ضمن از حس شوخ طبعی بالایی هم برخوردار است آیا او فرد مناسبی است برای ازدواج؟

حالا فرد دیگری را تصور کنید که کنترل کننده است .می خواهد همه چیز مطابق میل او باشد.اخلاق اووحشتناک است .انتقاد کننده وسرزنش کننده است و نمی تواند صمیمی باشد وهمیشه به خود فکر می کند.آیا او فرد مناسبی است برای ازدواج؟

 

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی ازدواج (1)

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه