خانه / آموزش روابط / اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی ازدواج (1)

اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی ازدواج (1)

12

1)سوالات به اندازه کافی نمی پرسیم

 بسیاری از ما حتی به اندازه خرید یک لباس نیز زمان نمی گذاریم تا سوالاتمان را از طرف مقابل بپرسیم. با این اشتباه ما فرصت کشف چیزهای تازه را از دست می دهیم که دانستن ان می تواند درباره انتخاب شریک زندگی ما حیاتی باشد.البته این پرسشها می تواند در حیطه های عاشقانه،مسائل اقتصادی و … باشد یکی از دلایلی که ما گاهی بعضی سوالات را نمی پرسیم آن است که ما نمی خواهیم همین سوالات را از ما بپرسند .

2)نشانه های هشدار دهنده را نادیده میگیریم

این مورد یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی است که ما در هنگام ازدواج مرتکب میشویم.ما چیزی را از فرد مقابل خود می بینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم،اما خودآگاه یا ناخودآگاه از آن چشم پوشی می کنیم.

3)عجولانه یا زودهنگام ،سازش می کنیم

یکی دیگر از اشتباهات هنگام آشنایی ، این است که ارزش ها ،رفتارها،عادت های خود را به سرعت تغییر می دهیم تا وانمود کنیم که با فرد مقابل توافق و هماهنگی داریم وبا این کارها سعی می کنیم تا رابطه را حفظ کنیم.که این یک تفاهم قلابی و ساختگی است که بعد از مدتی فرد را از پا در می آورد.

4)تسلیم نیاز جنسی می شویم

وقتی کسی می خواهد ازدواج کند،یکی از مسائل عمده ای که در تصمیم گیری صحیح مانع ایجاد می کند،میل جنسی است.فرد هم جوان است و هم می داند که با ازدواج می تواند به میل جنسی خود پاسخ دهد.

5)تسلیم زرق وبرق های مادی وظاهری میشویم

فردی را تصور کنید که گرم،با محبت ،گشاده،متعهدوعلاقمند به خانواده است.شخصیتی فعال و پویا داردوبسیار مردم دار است.بسیار صمیمی است واز زندگی خود راضی است در ضمن از حس شوخ طبعی بالایی هم برخوردار است آیا او فرد مناسبی است برای ازدواج؟

حالا فرد دیگری را تصور کنید که کنترل کننده است .می خواهد همه چیز مطابق میل او باشد.اخلاق اووحشتناک است .انتقاد کننده وسرزنش کننده است و نمی تواند صمیمی باشد وهمیشه به خود فکر می کند.آیا او فرد مناسبی است برای ازدواج؟

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه