خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / استرس و سایر بیماری ها

استرس و سایر بیماری ها

تاثیر استرس بر دستگاه گوارش، تغذیه را مشکل ساخته و می تواند موجب مشکلاتی نظیر سوء هاضمه، تهوع و اسهال گردد. به علاوه بسیاری از فرآیندهای ترمیمی بدن را نیز، استرس کند می کند. برای مثال استرس باعث می شود که ضایعه در قسمت داخلی معده که به طور طبیعی خیلی زود خوب می شود، ادامه پیدا کند و موجب به وجود آمدن زخم معده می شود.

استرس مزمن همچنین باعث از دست دادن وزن، بی قراری، بی خوابی و اختلالات جنسی می شود.

استرس و درد

اختلالات جنسی که با استرس مزمن همراه هستند شامل ناتوانی جنسی و انزال زودرس در مردان و اختلال ارگاسم در زنان می شود. هم چنین در زنان، بی نظمی در عادت ماهیانه، عدم علاقه به فعالیت های جنسی و کاهش باروری نیز از مشکلات استرس مزمن است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

جالب است که بدانید، نزدیک به 25% از تمام مشکلات نازایی و عقیم بودن ناشی از مشکلات و عوامل عاطفی است. پریشانی طولانی مدت می تواند باعث مزمن شدن استرس و افزایش این مشکلات گردد.

استرس همچنین باعث افزایش دردهایی نظیر کمردرد، گردن درد و سردرد خواهد شد. این پریشانی های مزمن خطر خودکشی و بیماری های روانی دیگر را نیز افزایش می دهد.

 

درمان شناختی رفتاری ،روانکاوی،خانواده درمانی و گروه درمانی برای اختلالات اضطرابی، در کلینیک آلومینا انجام می شود.

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*