خانه / آموزش روابط / اساسی ترین مرحله کار با کودک

اساسی ترین مرحله کار با کودک

ارتباط با کودک
اگر کودک را باور کنید و بپذیرید که داشتن یک رابطه خوب اساسی ترین و مقدماتی ترین مرحله کار با اوست، رعایت این نکات به شکل اصولی کمک می کند تا میان شما و کودکتان رابطه مورد نظر برقرار شود.
♦  برای کار با کودک باید صبر و حوصله داشته باشید.

♦  قبل از کار با کودک بهتر است خودشناسی داشته باشید، آیا می توانید در این زمینه با کودک کار کنید؟موردی را که از کودک می خواهید انجام دهد تا چه حد خودتان به آن پایبند هستید؟

♦  باید کودک خود را بشناسید و علاوه بر آن بر ویژگی های رشدی کودکان در این سن آگاهی کافی داشته باشید.

♦ ثبات عاطفی داشته باشید.کودک را با برخوردهای متناقض در موقعیت های مختلف گیج نکنید.

♦  گاهی آنها رازهایی را به شما می گویند، راز دار کودک باشید.

♦ برای ترغیب او به انجام بهتر کاری، او را با کودک دیگر مقایسه نکنید، حس حسادت، رقابت را در او تقویت نکنید.

♦  همه ی ما زیبایی را دوست داریم، کودک زیبا و جذاب ما را بیشتر به سمت خودش جلب می کند، سعی کنید این موارد مانع از توجه شما به کودکان دیگر نشود. آنها به شما اعتماد می کنند و همه به یک چشم به شما نگاه می کنند.

♦ هیچ گاه به او نگویید که « تو دیگه بچه نیستی» چون که او « بزرگ هم نیست».

♦ باور کنید که وقتی توانستید با کودک یک ارتباط صمیمی و دوستانه برقرار کنید، راحت تر می توانید نکات تربیتی صحیح و مطالب درسی را به او یاد دهید.

♦ وقتی رابطه ی شما خوب شد و یک الگو برای او شدید، حالا باید بیشتر مراقب رفتار و برخوردهای خودتان باشید. زیرا او حتی در طرز نشستن خود از شما پیروی خواهد کرد.

وقتی کودکی را تربیت می کنید،صرفاً به یاد نمی دهید که چگونه رفتار کند، به او یاد می دهید که چه انتظاری از این دنیا داشته باشد و دنیا چه انتظاری از او دارد.

 

لعیا عباسی

 

 

 

لعیا عباسی اصل- کارشناس ارشد علوم تربیتی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه