خانه / آموزش روابط / از خود گذشتگی در رابطه، صحیح یا غلط؟

از خود گذشتگی در رابطه، صحیح یا غلط؟

از خود گذشتگی و بخشش صفت قابل ستایشی است اما اگر افراطی استفاده شود، باعث صدمه زدن به رابطه خواهد شد. از خود گذشتگی یکی از نشانه های رشد شخصیتی افراد است و هر کسی قادر به این کار نمی باشد اما وقتی پای افراط به میان می آید، سخن فرق خواهد کرد.

ازخود گذشتگی کار بسیار حساسی است، مواظب باشید که در حین توجه کردن به خواسته های همسرتان، به خواسته های خود نیز توجه کنید. نه آن قدر که فقط صدای خود را بشنوید و نه آن قدر که فقط صدای او رابشنوید. به یاد داشته باشید که قرار نیست مسایل و تصمیم گیری هایتان برنده و بازنده داشته باشد، بلکه راز نوع دوستی صحیح، ” رضایت هردو طرف”  است.

 

از خود گذشتگی در رابطه

 

برای اینکه بتوانید صدای خواسته هایتان را به گوش طرف مقابل برسانید، نیاز است که ابتدا خودتان آن ها را بشنوید! علایق، سلایق،مشکلات و ترسهایتان را با صدای بلند اعلام کنید تا اول خودتان بشنوید و سپس او. این کار نباید باعث شود که خواسته های طرف مقابلتان را نشنوید، بلکه به این معناست که از بلندگوهای درونی تان صدایی بلند شود که گوش کسی را کر نکند!!

اگر شما نظرتان را اعلام نکنید، باعث نخواهد شد که یک تفریح و یا تصمیم عالی به نفع همسرتان داشته باشید و به شما هم خوش بگذرد، بلکه در درازمدت باعث خواهد شد که احساسات منفی شما روی هم جمع شود و باعث رنجش و کینه شود. نظرات تان را به گوش همسرتان برسانید و سعی کنید که ” با هم” یک تصمیم خلاقانه بگیرید. برنامه هایتان را پس و پیش کنید تا به نقطه ایده آل برسید!!

فراموش نکنید که برای گفتن نظراتتان، داشتن لحن مناسب بسیار مهم است، نگذارید احساس کند که به شما زور می گوید که خود این مسئله موجب رنجش های بیشتر خواهد شد.

 

 

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

2 نظر

  1. با سلام
    من یک زنه 31 ساله هستم با 3 فرزند.همسرم ازدواج مجدد کرده و زن دوم دارد.بدونه اینکه من رضایت داشته باشم و میخواهد که من راضی باشم و ازدواج مجدد او را قبول کنم و با او زندگی کنم.حدود 2 سال تنهایی کشیدم و شوهرم با همسر دومش زندگی میکرد و بعضی مواقع هم به ما سر میزد.حالا مشکل من این است که پسر بزرگم سن بلوغش نزدیک است و من چون شاغل هم هستم نمیتوانم از نظر تربیتی به او کمک کنم.و شوهرم بعد از خیانت و ازدواج و مشکلات کامل زندگیمان میخواهد برگردد و در این سن همراه پسرم باشد.از من 2 راه خواسته که یا از خودم بگذرم به خاطر خودش بچه ها و زن دومش.راه دوم این که جدا شوم.الان در دو راهی مانده ام و با خود بدجور درگیرم.چه باید انجام بدهم و چه درست است این را نمیدانم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه