خانه / آموزش روابط / ازدواج سالم(2)

ازدواج سالم(2)

ازدواج سالم(2)Reviewed by مهدی وزیریان on Apr 1Rating: 3.5درمانگر افسردگی ،وسواس و اختلالات اضطرابی معمولاً در زمان آشنایی و نامزدی مشکلات یک ازدواج خود را به صورت برخی از نشانه ها بروز می دهد، اما بسیاری اوقات افراد از دیدن و توجه به آنها اجتناب می کنند.

 

download - ازدواج سالم(2)

۲-نشانه های هشدار دهنده ی مشکلات بالقوه را نادیده می گیریم.

نادیده گرفتن نشانه های هشدار دهنده یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی است که ما در هنگام ازدواج مرتکب می شویم. ما چیزی را از فرد مقابل خود می بینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم،اما نا خود آگاه از آن چشم پوشی میکنیم. این کار رابه یکی از روشهای زیر انجام می دهیم.

الف-مسائل را کم اهمیت جلوه می دهیم.

*آن قدر ها هم خشمگین نیست.

*آن قدر ها هم مواد مصرف نمی کند.

ب-کارهای او را توجیه می کنیم.

* کودکی بدی داشته، به همین خاطر زود عصبانی می شود.

* چون استرس کاری زیادی دارد فعلاً کمی مواد مصرف میکند.

ج-کارهای او را منطقی جلوه می دهیم

*او واقعا با هوش است. حیف است که به کار های نامناسب بپردازد. اگر کار نمی کند در عوض بسیار مطالعه می کند.

* او مرد است و مرد ها به طور طبیعی خیلی به زنهای دیگر نگاه می کنند.

د-مشکلات و مسائل شخصی را انکار می کنیم.

* هیچ کسی تا به حال همانند او مرا دوست نداشته است چه کسی گفته که او خیلی عصبانی است؟

* او معتاد نیس فقط بعضی وقتها به طور تفریحی مواد مصرف می کند.

 

معمولاً در زمان آشنایی و نامزدی مشکلات یک ازدواج خود را به صورت برخی از نشانه ها بروز می دهد، اما بسیاری اوقات افراد از دیدن و توجه به آنها اجتناب می کنند.

خراب شدن یک رابطه همانند رشد سلولهای سرطانی است. سرطان به طور نا گهانی ایجاد نمی شود، بلکه در طول زمان ایجاد می شود.

 

خرابشدن یک رابطه نیز همین گونه است و ما معمولاً در رابطه هایی که به ویرانی منجر شده اند،می توانیم نشانه های هشدار دهنده را در آغاز رابطه ببینیم.

نشانه ی هشدار دهنده

 

مشکل نهایی

از صحبت کردن در مورد گذشته ی خود اجتناب می کند. از پاسخ به سوالات طفره می رود. یا این که آنها را کم اهمیت جلوه می دهد. این امکان وجود دارد که مسائله ای جدی را با این کار پنهان می کند، نمی خواهد برای بهبود رابطه کاری انجام دهد.
جزئیات سوابق خانوادگی خود را فاش نمی کند . زیاد خانواده اش را نمی بیند یا با آنها صحبت نمی کند. با صمیمی شدن مشکل دارد، نسبت به اعضای خانواده ی خود، خشم سرکوب شده ای دارد، که ممکن است روی شما فرافکن شود.
همچنان با نامزد / همسر قبلی خود تماسهای مکرر برقرار می کند؛ مرتب با او صحبت می کند. یا به او تلفن می زند و شما را در دوستی با او وارد نمی کند یا معرفیتان نمی کند.

 

قادر نخواهد بود به شما قول ازدواج بدهد. این احتمال وجود دارد که مجدداً سراغ  نامزد قبلی خود برگردد و هرگز شمارا فرد اصلی زندگی خود نکند.

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - ازدواج سالم(2)

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه