خانه / اختلالات مغزواعصاب / ارتباط حمله خواب با سیستم ایمنی بدن

ارتباط حمله خواب با سیستم ایمنی بدن

 

ارتباط حمله خواب با  سیستم ایمنی

 

حمله خواب

ما شاهد برخی پیشرفت های قابل توجهی در درک حمله خواب ناشی از اختلال خواب بوده ایم .

 دو مطالعه جدید، به طور مستقل انجام شده است  که شواهد قوی برای آنچه که مدت ها مشکوک مانده است ارائه شده است:

 که حمله خواب یک اختلال خود ایمنی است ، توسط یک پاسخ اشتباه از سیستم دفاعی بدن موجب شده و توسط یک نوع خاصی ازژن ، سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار داده است .

حمله خواب یک اختلال عصبی ناشی از ناتوانی مغز در تنظیم دوره های خواب و بیداری است ، مطالعات نشان داده اند که اختلال عملکرد عصبی حمله خواب  احتمالا به علت فقدان( hypocretin ) هایپوکریتین، یک پروتئینی است که به عنوان نوروپپتید در ساقه مغز برای تحریک بیداری فعالیت می کند و به چرخه خواب و بیداری کمک می کند .

 اما علت کمبود  این پروتئین که  خود حمله خواب رابه وجود می اورد ، همچنان ناشناخته مانده است .

در سال های اخیر به اختلال در سیستم ایمنی بدن به عنوان یک محرک مورد بررسی قرار گرفت همچنین رشد تحقیقات ، شواهدی از یک جزء ژنتیکی قوی برای حمله خواب را فراهم کرده است .

آخرین یافته های یک مطالعه به اندازه کافی دلایل قانع کننده ای را  برای تایید حمله خواب به عنوان یک اختلال خود ایمنی نشان داد .

 در مطالعه دیگر مشخص می کند، تنوع ژنتیکی مرتبط با سیستم ایمنی خاص به عنوان یک پیش نیاز برای این وضعیت نیاز است.

محققان در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد به مطالعه فعالیت های سلول T افراد داوطلب پرداختند ، در این حین افرادی که امادگی ژنتیکی به این اختلال راداشتند نشانه های قوی از اختلال در عملکرد سیستم هایپوکرین و کمبود آن را نشان دادند.

این بررسی ها بر روی افراد با خواب سالم نیز نشان داده شد که انها با کمبود این پروتئین مواجه نبوده و کشف کردند که اختلال حملات خواب با اختلال در سیستم ایمنی افراد رابطه مستقیم دارد.

همچنین محققان کشف کردند که بین بخشی از پروتئین هایپروکرین و ویروس انفولانزا H1N1که در سال 2009 به عنوان ” انفولانزای خوکی ”  شناخته شده بود و همه گیر شده بود شباهت وجود دارد و کسانی که این واکسن را استفاده کرده بودند دچار حملات خواب می شدند.

محققان دریافتند که در H1N1  سلول های T  افراد مورد حمله قرار میگیرند و به دلیل شباهتش با پروتئین هایپوکرتین، افراد دچار حملات خواب میشوند.

درمان تخصصی اختلالات خواب زیر نظر متخصصان و فوق تخصص خواب در کلینیک تخصصی آلومینا انجام میگردد

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه