خانه / زندگی سالم / خواب / اختلال خوردن وابسته به خواب

اختلال خوردن وابسته به خواب

 

این سندرم شامل عدم توانایی بر گشت به خواب بعد از بیداری است مگر اینکه فرد چیزی بخورد یا بنوشد .

بعد از خوردن،برگشت به خواب طبیعی است.

این سندرم اغلب در نوزادان و کودکان دیده میشود،اما در بزرگسالان نیز گاهی دیده شده است.تصور می رود این مساله عمدتا با تغذیه از شیر مادر با شی خشک رابطه داشته باشد.

نوزاد در هر بار بیداری 8-4 بار یا بیشتر شیر می نوشد ، خیس کردن هم به شکل افراطی وجود دارد، نوزادان باید بعد از 6 ماهگی در شب بدون تغذیه بخوابند،اما این حالت در افراد مبتلا به این سندرم وجود ندارد.

این سندرم به محرومیت از خواب مراقبین می انجامد .

در بزرگسالان ، خوردن شبانه می تواند در ارتباط با بیدار شدن های مکرر شرطی شود .

خوردن های شبانه

خوردن ممکن است جنبه وسواسی پیدا کند و باعث چند وعده سبک در طی شب شود.فرد ممکن است از فعالیت خود آگاه نباشدو افزایش وزن نیز می تواند مساله ساز باشد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه