اختلالات شخصیتی

اختلالات شخصیتیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Nov 1Rating:

اختلالات شخصیتی 1

اختلالات شخصیتی گروهی از اختلالات روحی هستند که از طریق ویژگی های سفت و سختی در رفتار و افکار فرد مشخص می شوند. به خاطر عدم انعطاف پذیری، این الگوها می توانند باعث بروز مشکلات جدی و اختلال در عملکرد شوند.

اختلالات شخصیتی توسط متخصصان و پژوهشگران به عنوان یک الگوی پایدار از رفتار و تجربه درونی در نظر گرفته شده که از فرهنگی که آن را نمایش می دهد، فاصله می گیرد. این الگوها در بسیاری از موقعیت ها غیرقابل انعطاف نیستند. منشا این الگوها حداقل به ابتدای بزرگسالی بازمی گردد. برای تشخیص اختلالات شخصیتی، یک الگوی رفتاری باید باعث ناراحتی های قابل توجه و بروز مشکل در موقعیت های شخصی، اجتماعی و کاری شود.

این اختلالات تشخیص داده نمی شوند تا اینکه فرد به دوران جوانی خود برسد، اغلب نه تا زمان 20 یا حتی 30 سالگی. بیشتر افراد مبتلا به اختلال شخصیتی دارای زندگی طبیعی هستند و اغلب برای خواسته های اجتماعی خود و یا در زمان استرس به دنبال روان درمانی می باشند. اکثر مردم برخی از این ویژگی ها یا همه این ویزگی ها را نشان می دهند. تفاوت در این است که تاثیر این اختلال بر روی زندگی همه یکسان نیست. اختلالات شخصیتی بیشتر بخشی مشکلات درونی شخصیت فرد می باشند و بنابراین درمان آنها سخت است.

نگارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - اختلالات شخصیتی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه