خانه / اختلالات روانپزشکی / اختلالات روانی مهمتر است یا سرطان؟

اختلالات روانی مهمتر است یا سرطان؟

اختلالات روانی

سرطان ترسناک است! اما اختلالات روانی چطور؟

طبق جدیدترین آمارهای وزارت بهداشت در 50 سال گذشته اختلالات روانی تهرانی‌ها 800 برابر شده است!

جدیدترین آمارهای وزارت بهداشت از ابتلای 21درصدی مردم کشور به اختلالات روانی خبر می دهد که در پایتخت به 34درصد می رسد. بیمارانی که در جمعیت 12 میلیونی تهران، 4میلیون نفر می شوند. با این حال، 50 سال قبل روزنامه اطلاعات از آمار 5هزار نفری مبتلایان به اختلالات روانی خبر داده بود که بیمارستان‌های روانی توانایی پذیرش بیش از نیمی از آنها را ندارند.

اما اختلالات روانپزشکی به اعتقاد بیشتر کارشناسان در دنیا مردم را بیشتر از سرطان زمین گیر می کنند. چرا؟

در میان اختلالات روانی اضطراب و افسردگی جزو شایعترین اینگونه اختلالات است و افراد مبتلا به این اختلالات معمولا کیفیت بسیار پایین تری از زندگی را تجربه می کنند و از بسیاری از جنبه های زندگی روزمره شان احساس نارضایتی می کنند.

اختلالات روانی بر خلاف سرطان درمان پذیرند اما در وهله اول برای شروع درمان نیاز به مراجعه به متخصصین مربوطه دارند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

  1. صددر صد اختلاات روانی و روحی افسردگی.. من خودم دارم زجر میکشم.. از طرفی مادرم هم دچار بیماری سرطان شده بود.. سال گذشته.. اماااااااا چون همیشه به زندگی امیدوار بود.. روحیه داشت.. تونست مقابله کنه.. والان خداروشکر هزاران مرتبه شکر خوب.. خوب شد.. تمام مراحل شیمی درمانی.. پرتو درمانی.. طی کرد.. اما من………….. من چی.. وقتی با خبر شنیدن بیماری مادرم غش کردم. بیهوش شدم.. نا امید شدم.. دوبار دست به خودکشی زدم.. زندگیم نابود شد…. همه چیز پایان زمدگی میدیدم.. به پوچی مطلق رسیده بودم.. الانم همینم. اما مادرم نه هرگز.. همش امید داشت.. این بیماران روانی هستن که حتی به جرات میتونم بگم درصد امیدشون به زندگی صفره.. تا کسانی که معلول هستن. سرطان داره.. لعنتی بیماری روحی.. مثل مرگ تدریجی.. ادم از درون نابود میکنه.. تمام سلولهای بدن ادم میکشه.. من که دارم زجر میکشم.. همین.. خدا همه بیماران روحی شفا بده.. هرچند خدایی اگر باشه..

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه