خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / اختلالات جالب و نادر خواب: سندرم کلین لوین

اختلالات جالب و نادر خواب: سندرم کلین لوین

سندرم کلین لوین

سندرم کلین لوین (Kleine-Levin syndrome)

سندرم کلین لوین اختلال نادری است که با نیاز به مقادیر بیش از حد خواب، گاهی اوقات تا 20 ساعت در روز مشخص می شود، این سندرم به طور معمول با مصرف بیش از حد مواد غذایی و میل جنسی غیر طبیعی مهار نشده همراه است.

علت اصلی این اختلال مشخص نیست و علل ارثی و خود ایمنی به عنوان علل احتمالی مطرح شده اند.

نشانه ها این سندرم برای روزها، هفته ها یا حتی ماه ها باقی می ماند و در طی این زمان تمام فعالیت های عادی روزانه متوقف می شود. افراد گرفتار در طی دوره علامت دار بیماری، قادر به حضور در مدرسه ، محل کار و یا مراقبت از خود نیستند.

برای درمان از داروهای محرک مانند آمفتامین، متیل فنیدات،لیتیوم، ایمی پرامین و مودافینیل استفاده می شود.پاسخ به درمان اغلب کامل نیست.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه