خانه / اختلالات روانپزشکی / اخبار جدید در مورد طیف اختلال اوتیسم

اخبار جدید در مورد طیف اختلال اوتیسم

افزایش 30 % اوتیسم در 2 سال گذشته

اوتیسم

با توجه به گزارش جدید از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تعداد کودکان ایالات متحده مبتلا به اختلال طیف اوتیسم در حدود 30 درصد در 2 سال گذشته افزایش یافته اند .

محققان تخمین می زنند که در حال حاضر از هر 68 کودک ( 14.7 در هر 1000 ) به طیف اختلال اوتیسم ( ASD ) در مقایسه با 1 در 88 کودک ( 11.3 در هر 1000 ) در سال 2012 مبتلا هستند.

داده ها نشان می دهد که( ASD ) اختلال طیف اوتیسم تقریبا پنج برابر در پسران شایع تر از دختران است با 1 در 42 پسر که این اختلال  در مقایسه با دختران که  1 در 189 است تخمین زده شده است .

این اختلال در میان کودکان سفید پوست از کودکان سیاه و سفید و یا اسپانیایی شایع تر است.
بر اساس این برآورد ، محققان گزارش می گویند استراتژی های بهتر برای بهبود شناخت و اسناد و مدارک از علائم ASD ، به ویژه در میان کودکانی که کم توانی ذهنی ندارد و اقدامات استاندارد شده مورد نیاز است.

علاوه بر این، آنها باور دارند که سنی که برای اولین بار تشخیص داده میشود و برای اولین بار به خدمات پشتیبانی مبتنی بر جامعه دسترسی پیدا می کنندکاهش یافته است.

یکی از اهداف این است که افزایش تعداد کودکان مبتلا به ASD و دیگر معلولیت رشدی مورد بررسی قرار گرفته  و خدمات مداخله ای به هنگام ، ارائه شود.

منبع :

MNT

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی، روانشناس و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

یک نظر

  1. سلام.خسته نباشید در مورد قارچ کاندیدا آلبیکنز وارتباط آن با اختلال اوتیسم در مراحل قبل از تولد و بعد از تولد لطفا اگر اطلاعاتی دارید توضیح دهید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه