خانه / اعتیاد / احتمال خود کشی در چه کسانی زیاد است؟

احتمال خود کشی در چه کسانی زیاد است؟

 

علایم هشداردهنده خودکشی در نوجوانان

بیمارانی که دچار افسردگی و وابستگی به الکل و مواد به طور همزمان هستند از افرادی هستند که خطر بالای خود کشی آنها را تهدید می کند.

افسردگی عمده و وابستگی به الکل از علل مهم خود کشی های منجر به فوت در طول حیات بشر بوده است.

در افسردگی 15 % از بیماران با خود کشی به زندگی خود خاتمه می دهند و افراد الکلیک نیز 120- 60 برابر جمعیت عادی خود کشی می کنند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

بنابراین در فردی که هر دو مورد وجود داشته باشد خطر خود کشی افزایش می یابد.مطالعه بر روی جمعیت بیمار نشان داده که میزان خشونت در روشی که برای خود کشی استفاده میشود ( میزان شدت عمل ) یکی از مهم ترین نشا نه های تشخیصی در ابتلای همزمان افسردگی و الکلیسم است هم چنین اقدام به خود کشی یکی از مهم ترین علل بستری شدن این بیماران در بیمارستان است.

مصرف الکل پیش از اقدام به خود کشی یا به انجام رسیدن آن بسیار شایع است .

حقیقات نشان دهنده ی وابستگی و رابطه بین میزان مصرف الکل با رفتار خودکشی در بیمارانی است که تواما به افسردگی و سوء مصرف الکل مبتلا بوده اند.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه