خانه / تازه ترین خبرها / اثر جویدن آدامس بر عملکرد مغزی و خلق و خو

اثر جویدن آدامس بر عملکرد مغزی و خلق و خو

آدامس جویدن

تحقیقات اخیر نشان می دهد که جویدن آدامس ممکن است جنبه های عملکرد شناختی و خلق و خوی را بهبود بخشد. همچنین شواهد نشان می دهد که جویدن آدامس باعث کاهش استرس می شود. البته ادعاهایی مبنی بر تاثیر آدامس جویدن بر حافظه وجود دارد که هنوز اثبات نشده است.

طبق تحقیقات جدید؛ تنها 10 ثانیه جویدن آدامس برای فعال کردن مناطقی از مغز که مسئول بهبود عملکرد شناختی هستند کافی است و این اثر تا حدود 15 دقیقه پس ار توقف جویدن آدامس ادامه دارد.

همچنین در تحقیقات قدیمی تر نیز نشان داده شده که جویدن منظم آدامس باعث بالا بردن ضربان قلب و بهبود جریان خون نیز می شود. در بررسی نمونه بزاق کسانی که ادامس جویده اند دیده شده که سطح کورتیزول ( شاخص خوبی برای هوشیاری و استرس ) بالاتر از میزان معمول است و این موضوع نیز تاییدکننده اثرات مثبت آدامس جویدن است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

در مجموع کلیه مطالعات انجام شده در مورد تاثیرات مثبت جویدن آدامس در گروههای کوچک انجام شده و برای اثبات این ادعاها نیاز به مطالعات پیچیده تر و بزرگ تر وجود دارد.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*