خانه / زندگی سالم / چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

1 3 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

به نظر شما کدام یک از خواهران دو قلوی بالا سیگار می کشد؟
هیچ روش اثبات شده ای تاکنون در جهان، موفق نشده ساعت را به عقب برگرداند، هیچ راهی هم نمی تواند سن شما را بیشتر از آنچه هستید نشان دهد، اما هنگامی که شروع به سیگار کشیدن می کنید همه چیز ظاهر شما تغییر می کند.
سیگار کشیدن به غیر از ظاهر که بر دندان ها، مو و پوست تاثیر می گذارد، قلب، ریه و استخوان های شما را نیز تضعیف می کند و باروری را کاهش می دهد.
یکی از دو قلو های عکس بالا سیگاریست، آیا می توانید تفاوت را تشخیص دهید؟

نشانه های فرد سیگاری (تنباکو):

2 4 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

یک قل از دوقلوها که در سمت راست عکس مشاهده می کنید برای مدت ۱۴سال است ک سیگار می کشد (نصف سیگار یا یک سیگار در روز) و فرد در تصویر سمت چپ، غیر سیگاری است. یکی از واضح ترین علامت هایی که بر اثر کشیدن سیگار ایجاد شده است از دست رفتن پوست زیر چشم اوست که باعث شده او سال ها از خواهر خود بزرگتر به نظر برسد. این آسیب پوستی یکی از علامت های شایع سیگار کشیدن است.

3 4 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

تن پوست غیر عادی

سیگار کشیدن، عروق خونی که اکسیژن و مواد مغذی را به کل بدن منتقل می کند را تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که پوست از این مواد مغذی محروم می شود، تغییرات شروع می شوند، بنابراین افراد مبتلا به نیکوتین و سیگاری ممکن است رنگ پریدگی یا تن ناهموار پوست را تجربه کنند.

چین و چروک و افتادگی پوست

4 3 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

دود تنباکو، حاوی بیش از4/000 مواد شیمیایی است که بسیاری از آن ها سرطان زا هستند. سایر مواد باعث آسیب به کلاژن و الاستین پوست می شوند، حتی قرار گرفتن در معرض دود خارج شده، هم می تواند سبب آسیب پوست می شود، شل شدگی و چین و چروک پوست از آسیب های پوست اند.

شل شدگی پوست بازو و سینه

5 3 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

سیگار کشیدن می تواند بر روی پوست جاهای دیگر بدن هم تاثیر بگذارد. آسیب به الیاف الاستین می تواند باعث تضعیف و شل شدن پوست شود، مناطق آسیب پذیر شامل سینه ها و بازوها هستند.

خطوط و چین و چروک های اطراف لب

6 3 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

آسیب به الاستین پوست یکی از آسیب هایی است که سیگار کشیدن می تواند در ناحیه ی اطراف دهان ایجاد کند آسیب دیگر، توسعه ی خطوط ریز و وینکل هایی در دهان است که به علت عمل سیگار کشیدن و پوک زدن به سیگار ایجاد می شود، این دو عامل با هم به علایم اولیه زودرس در سراسر دهان می انجامد.

لکه های پیری

7 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

عکس بالا،هم چنین تصویری از دو قلوهای یکسان را نمایش می دهد، در تصویر نیمی از هر دو قل وجود دارد. قل سمت راست تجربه ی سیگار کشیدن و حمام آفتاب گرفتن در زندگی اش را داشته است و تفاوت واقعا قابل مشاهده است. لکه های پیری می تواند در هر فردی که برای مدت های طولانی و به کرات آفتاب گرفته است دیده شود اما تحقیقات نشان داده است که سیگاری ها بیش تر در معرض رشد لکه های سنی قرار دارد.

لثه ها و آسیب دیدگی دندان ها

8 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

دندان های زرد،نشانه ای واضح از سیگار کشیدن است. بیماری های لثه، بوی بد نفس، از دست دادن دندان ها نیز در افراد سیگاری شایع تر است.

مشکلات ناخن ها و انگشتان دست

9 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

تنباکو، پوست ناخم ها و دست ها را لکه دار می کند و می تواند نشانه ای از کشیدن سیگار به صورت مزمن باشد. خوشبختانه این تغییر رنگ بعد از متوقف کردن سیگار از بین می رود.

ریزش مو

10 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

سیگار کشیدن می تواند فرآیند طبیعی ریزش مو را بدتر کند و آن را از روال طبیعی خارج کند. برخی از تحقیقات نشان می دهند که طاسی در مردان سیگاری بیش تر شایع است.

آب مروارید

11 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

آب مروارید نوعی بیماری چشمی است که و در آن عدسی چشم تار و تیره و کدر می شود و بینایی دچار مشکل می شود و درمان موثر برای آن می تواند جراحی باشد سیگار کشیدن احتمال ابتلا به آب مروارید را افزایش می دهد.

پسوریازیس

12 3 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

سیگار کشیدن همچنین خطر ابتلا به پسوریازیس که یک بیماری پوستی نا خوشایند و اغلب ناراحت کننده است را افزایش می دهد، پسوریازیس با ضخیم شدن و پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه ی آرنج، دست ها و کمر و پاها دیده می شود.

چین و چروک اطراف چشم،خطوط پنجه کلاغی 

13 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

خطوط و چین و چروک های خارج از چشم، اصطلاحا خطوط پنجه کلاغی نامیده می شوند که در افراد سیگاری بیش تر از افراد غیر سیگاری دیده می شود. این چروک ها در سیگاری ها عمیق تر است. تمرکز برای نرسیدن دود به چشم، نیز بعد از پوک زدن تمایل به ایجاد چین و چروک عمیق در اطراف چشم را بیش تر می کند به علاوه به دلیل کمبود مواد مغذی و اکسیژن به پوست، عناصر داخلی پوست آسیب می بیند.

با ترک سیگار، ظاهر خود را بهبود ببخشید

14 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

پس از ترک سیگار، جریان خون بهبود می یابد، در نتیجه پوست شما شروع به دریافت اکسیژن بیش تری می کند. دندان های شما سفیدتر می شوند و لکه های زرد از انگشتان و دست ها و ناخن ها ناپدید می شوند.

بیماری های قلبی

15 2 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

محدود کردن عروق کرونر قلب، یکی از عوارض خطرناک سیگار کشیدن است. از آن جایی که سیگار کشیدن نیز فشار خون را افزایش می دهد و خون بیش تر لخته می شود، خطر حمله قلب به طور چشم گیری افزایش می یابد. سیگار کشیدن هم چنین می تواند جریان خون را به روش های دیگری تحت تاثیر قرار دهد. اختلال نعوذ، یک نمونه از جریان خون تغییر یافته در مردان سیگاری است.

مشکلات تولید مثلی

16 1 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

زنان سیگاری، با مشکلاتی در دوران بارداری روبه رو هستند، احتمال سقط جنین، تولد زودرس و یا داشتن یک نوزاد با وزن کم هنگام تولد از مشکلات مادران سیگاری است.

یائسگی زودرس

17 1 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

به گفته ی محققان ، زنانی که سیگار می کشند زود تر از زنانی که سیگار نمی کشند یائسه می شوند.

سرطان دهان

18 1 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

خطر ابتلا به سرطان دهان در افراد سیگاری بیش تر از افراد غیر سیگاری است استفاده از الکل نیز این خطر را تشدید می کند.سیگاری های الکلی که نوشیدنی های الکلی می نوشند و زیاد مصرف می کنند ۱۵برابر بیش تر در معرض ابتلا به سرطان دهان اند. سرطان دهان معمولا به عنوان یک زخم درون دهان، ایجاد می شود، ترک سیگار می تواتد خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

سرطان شش، ریه

19 1 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

9 از هر 10 مرگ ناشی از سرطان ریه، ناشی از سیگار کشیدن است. به این معنی که ۹۰% مرگ و میر ناشی از سرطان ریه را می توان پیش گیری کرد،سیگار کسیدن خطر ابتلا به پنومونی را افزایش می دهد.

20 1 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

اثرات سیگار

درست است که ترک اعتیاد دشوار است اما ترک سیگار امکان پذیر است. هم اکنون 48 میلیون سیگاری در ایالت متحده ترک کرده اند و 45 میلیون سیگار می کشند این به این معنی است که ترک سیگار در 48 میلیون موثر بوده است. مراجعه به یک روانپزشک، مشاور و درمانگر می تواتد بسیار موثر باشد. توصیه های دارویی، استراتژی های ترک به شما کمک خواهد کرد.
با ما همراه باشید.

محقق و مترجم: میلاد اسد بیگی

 

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه سیگار کشیدن، صورت و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه