خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / اثرات روانی میگرن و درد :مطالعات اخیر چه می گویند؟

اثرات روانی میگرن و درد :مطالعات اخیر چه می گویند؟

 

اثرات روانی سردرد

مطالعات اخیر نشان داده که درد میگرن می تواند بیش از یک نوسان خلق و خو آزار دهنده باشد، میگرن می تواند باعث افسردگی و در برخی موارد حتی باعث اقدام به خودکشی شود.

به گزارش فاکس نیوز در مطالعه انجام شده توسط نائومی برسلاو از دانشگاه ایالتی میشیگان که در آن 1200 بزرگسال در طی یک دوره دو ساله مورد بررسی قرار گرفت گزارش شده است که  افراد مبتلا به میگرن و سردردهای شدید میزان خودکشی بیشتر از جمعیت عادی دارند.

افرادی که از سردردهای شدیدتری رنج می برده اند نرخ ابتلا به خودکشی بالاتری داشته اند. این مطالعه نشان داده که برخی از دلایل بیولوژیکی برای اقدام به خودکشی موثر است و به نظر می رسد به احتمال زیاد، افرادی که به طور مداوم در معرض درد مزمن هستند، در نهایت از درد مزمن ثابت خسته می شوند. و با اقدام به آسیب زدن به خود سعی می کنند به نوعی خود را از درد نجات بخشند.

در پایان این مقاله توصیه شده که افراد مبتلا به درد مزمن حتما به دنبال پزشکان متخصص مربوطه باشند و از کلیه روزنه های امید برای کاهش دردشان استفاده کنند و از مصرف داروها برای درمان سردرد نترسند چرا که عوارض طولانی مدت تحمل درد مزمن بسیار بیشتر از عوارض داروهای رایج مورد استفاده در میگرن است.

همچنین متخصصان بهداشت روانی می توانند تکنیک های رفتاری ( مانند مراقبه و بیوفیدبک ) را برای مقابله با درد مزمن و تنش مرتبط با آن ارائه دهند.

احتمالا بی خطر ترین و مطمئن ترین راه برای تسکین میگرن این است که با پزشک خود یا یک متخصص مغز و اعصاب در مورد سردردتان صحبت کنید . سپس او با آزمون و خطا و در نهایت درد شما را تسکین می دهد.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه