خانه / روانشناسی / پرخاشگری و خشونت / اثرات آندروژن ها در رفتار پرخاشگری انسان

اثرات آندروژن ها در رفتار پرخاشگری انسان

خشونت

می انیم که پسر بچه ها بیش از دختر بچه ها به رفتار های جسارت آمیز و پرخاشگرانه دست میزنند،البته بدون شک تمرین نقش های متمایز اجتماعی می تواند عامل مهمی در پرخاشگری بیشتر پسرها به شمار آید ،اما در این جا پرسش ما درباره نقش عوامل زیستی در پرخاشگری است.

می دانیم که آندروژن ها و اثرات نرینه زایی آنها در رفتار پرخاشگرانه پستانداران بسیار موثر است و در این راستا آدمی نیز یکی از انواع پستانداران به شمار میرود.

میزان تستوسترون در پسرها در اوایل نوجوانی ،یعنی زمانی که نزاع های پسران زیاد میشود روبه افزایش می گذارد البته جایگاه اجتماعی پسربچه ها در حین بلوغ تغییر می کند و میزان تستوسترون آنها به همان اندازه که بر مغزشان تاثیر می گذارد ،عضلاتشان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

مطالعات انجام شده بر روی مردهایی که اخته شده اند و گفته میشود که از میزان پرخاشگری و شرارتشان کاسته شده است از نظر شناختی مورد تایید نیستند.

یکی دیگر از راه هایی که می توانیم پی به اثرات آندروژن ها در بروز رفتار پرخاشگرانه ببریم بررسی میزان تستوسترون در افرادی است که رفتار های پرخاشگرانه زیادی از خود نشان داده اند .باید بگوییم که گر چه همبستگی بین سطح تستوسترون و پرخاشگری مردها ونیز تستوسترون و پرخاشگری در زنها بالاست،ولی نمی توانیم نتیجه بگیریم که بالا بودن میزان تستوسترون علت پرخاشگری است .چرا که رابطه همبستگی لزوما نشان دهنده روابط علت ومعلولی نیست و ممکن است محیط فرد در افزایش سطح تستوسترون دخالت داشته باشد.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*