خانه / زندگی سالم / آیا ورزش ما را با هوش تر میکند؟

آیا ورزش ما را با هوش تر میکند؟

آیا ورزش ما را با هوش تر میکند؟Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 23Rating:

ورزش و مغز

در یکی از معروف ترین پروژه های تحقیقاتی مدرسه ی ایلینیوز به ارتباط ورزش و هوش پرداخته شد و نتایج نشان داد که کودکانی که صبح ها قبل از کلاس ورزش می کنند در طول کلاس از توجه و تمرکز بالاتر و عملکرد بهتری برخوردارند.

ورزش نه تنها برای مغز بلکه برای کل بدن مفید است. جان ریتی؛ استادیار روانپزشکی دانشگاه هاروارد می گوید« ورزش واقعاً برای مغز و کل بدن مفید است و بر خلق و هوشیاری، نشاط و احساس خوب بودن تأثیر دارد » یا« من می خواهم بگویم که ورزش مانند گرفتن کمی ریتالین یا پروزاک در لحظه ای مناسب عمل می کند».

استفان پانتم؛ در کتابی با عنوان« ریتالین طبیعت برای ماراتن ذهن» در مورد مزایای ورزش برای اختلالات مغزی مانند ADHD پرداخته است. وی اشاره می کند:کودکانی که قبل از رفتن به سر کلاس درس 15 تا 45 دقیقه می دوند و ورزش می کنند، میزان جنب و جوش و بی قراری آن ها در کلاس درس به نصف کاهش می یابد.اغلب افراد بعد 2 تا 4 ساعت بعد از فعالیت بدنی همواره آرام و سرحال هستند.

کریستن اندرسون، کارشناسی ارشد تناسب اندام دانشگاه سانفرانسیسکو، توضیح می دهد ورزش بر بسیاری از نواحی دستگاه عصبی و ترشح مواد شیمیایی شاد کننده ای مانند سروتونین و دوپامین موثر است که نتیجه ی این امر در نهایت ما را آرام و شاد و سرحال می نماید با ورزش سیستم اعصاب و عملکرد خودتان را به وضعیت بهتری می رسانید.

منبع:

http://www.webmd.com

http://www.sharecare.com

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - آیا ورزش ما را با هوش تر میکند؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه