خانه / زندگی سالم / آیا ورزش ما را با هوش تر میکند؟

آیا ورزش ما را با هوش تر میکند؟

ورزش و مغز

در یکی از معروف ترین پروژه های تحقیقاتی مدرسه ی ایلینیوز به ارتباط ورزش و هوش پرداخته شد و نتایج نشان داد که کودکانی که صبح ها قبل از کلاس ورزش می کنند در طول کلاس از توجه و تمرکز بالاتر و عملکرد بهتری برخوردارند.

ورزش نه تنها برای مغز بلکه برای کل بدن مفید است. جان ریتی؛ استادیار روانپزشکی دانشگاه هاروارد می گوید« ورزش واقعاً برای مغز و کل بدن مفید است و بر خلق و هوشیاری، نشاط و احساس خوب بودن تأثیر دارد » یا« من می خواهم بگویم که ورزش مانند گرفتن کمی ریتالین یا پروزاک در لحظه ای مناسب عمل می کند».

استفان پانتم؛ در کتابی با عنوان« ریتالین طبیعت برای ماراتن ذهن» در مورد مزایای ورزش برای اختلالات مغزی مانند ADHD پرداخته است. وی اشاره می کند:کودکانی که قبل از رفتن به سر کلاس درس 15 تا 45 دقیقه می دوند و ورزش می کنند، میزان جنب و جوش و بی قراری آن ها در کلاس درس به نصف کاهش می یابد.اغلب افراد بعد 2 تا 4 ساعت بعد از فعالیت بدنی همواره آرام و سرحال هستند.

کریستن اندرسون، کارشناسی ارشد تناسب اندام دانشگاه سانفرانسیسکو، توضیح می دهد ورزش بر بسیاری از نواحی دستگاه عصبی و ترشح مواد شیمیایی شاد کننده ای مانند سروتونین و دوپامین موثر است که نتیجه ی این امر در نهایت ما را آرام و شاد و سرحال می نماید با ورزش سیستم اعصاب و عملکرد خودتان را به وضعیت بهتری می رسانید.

منبع:

http://www.webmd.com

http://www.sharecare.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه