خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه بر احساس زشت بودن غلبه کنیم

چگونه بر احساس زشت بودن غلبه کنیم

وقتی در آینه نگاه می کنید احساس افسردگی می کنید؟ از اینکه در محیط های اجتماعی چنین احساسی دارید خسته شدید؟ واقعا فکر می کنید یک نقص فیزیکی دارید؟

نباید ناامید شوید بلکه این فقط می تواند ناشی از احساس و نگرش شما باشد و همیشه این نگرش درست نیست.

1

1) لبخند بزنید،باور کنید یا نه ، لبخند زدن نوعی جذابیت به چهره میدهد و آنچه که مردم در ذهنشان می اندیشند جذابیت است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

2

2)  در فیلم ها بیشتر افرادی به یاد آورده میشوند که خوش تیپ بوده و پوزیشن های جذابی داشته اند.

زن4

3) مغز ما به گونه ای برنامه ریزی شده است که حتی در زمان نوزادی نیز محو و جذب لبخند دیگران میشویم ، پس دیگران اغلب افرادی را در ذهنشان به خاطر می سپارند که لبخند واقعی و زیبایی خواهند داشت.

4) در مقابل آینه بایستید و به گونه ای احترام  آمیز به خودتان بنگرید و چگونه نگاه کردن به خود را تغییر دهید و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید زیرا اگر نگاه منفی به خود داشته باشید ذهن شما به مرور آن را جذب خواهد کرد.

نگاه کردن در آینه

5) لباس های مرتب و مناسب و خوب بپوشید ، حتی زمانی که در خانه هستید و کسی شما را نمی بیند  آرایش موهایتان را نسبت به همیشه مرتب تر و زیباتر درست کنید ، همین طور اگر در طول روز به خودتان برسید وخود را مرتب نگاه دارید این احساس در شما ایجاد میشود که شما زیبا هستید.

زنی زیبا

6) برای تغییر به اطرافتان با دقت نگاه کنید،مدل موها و آرایش خود را تغییر دهید ، زیرا این تغییرات می تواند در اعتماد بنفس شما موثر باشد.

مدل مو

7) زمان بیشتری را با دوستانتان بگذرانید نکته اینجاست که شما با تغییرات لازم، اعتماد بنفس خود را باز یافته اید و باید بپذیرید که زیبا هستید .

مهمانی

8) یادتان باشد اکثر افرادی که از نظر همگان جذاب هستند ، همیشه زیبا به نظر نمی رسند و انهایی هم که زیبا به نظرتان می آیند گاهی زیبایی های غیر طبیعی دارند و از لوازم های جانبی برای زیبا کردن خود استفاده می کنند،اما زیبایی واقعی و طبیعی بیشتر جلوه می کند.

لبخند و جذابیت

9) اعتماد بنفس خیلی بیشتر از زیبایی جسمی جذاب تر به نظر می رسد،بلند شو و محکم بایست و سرت را بالا بگیرو به دیگران با لبخند نگاه کن.

10)ورزش کنید و قدم بزنید زیرا ورزش کردن علائم افسردگی و تغییر خلق را کاهش داده و باعث افزایش خلق و خسنودی میشود اگر احساس می کنید نمی توانید در باشگاه حضور پیدا کنید بهتر است حداقل روزی 30 دقیقه قدم بزنید.

ورزش کردن

11) به خاطر داشته باشید که اکثر مردم از نظر دوستان و اطرافیانشان زیبا و جذاب به نظر نمیرسند و یا صفات جذب کننده ای در آنها وجود ندارد، البته نباید هم این طور باشد که حتما ما از نظر دیگران زیبا و جذاب باشیم.

انتخاب لباس

12) اگر شما احساس می کنید که نمیتوانید در انتخاب لباس و پوشش خودتان موفق باشید و بهترین هایتان را با هم هماهنگ کنید بهتر است از کسی که نسبت به آن احساس خوبی دارید کمک بگیرید مثلا در مجلات مد می توانید مدل های زیبا را انتخاب کنید اما باید راحتی خود را هم در نظر بگیرید نه اینکه فقط به خاطر زیبایی آن لباس را بپوشید.

13) به خودتان بگوئید که زیبایید و مناسب با زیبایی خود به طور طبیعی رفتار کنید ،زیبایی نسبی است پس با رفتاردرست خود زیبا جلوه کنید.

 اعتماد بنفس

14) به یاد داشته باشید که زیبایی نسبی است و کسی دیگر را به نمایش نگذارید بلکه خودتان باشید.

15) به خاطر داشته باشید که شما بدترین منتقد خود هستید.

انتقاد

16) زمانی که بتوانید اعتماد بنفس را در خود پرورش و رشد دهید به راحتی می توانید بر این احساس خود غلبه کرده و خودتان را بپذیرید.

پروزش اعتماد بنفس

17) خودتان را همیشه خوشحال نگاه دارید.

منبع:

http://www.wikihow.com/Come-to-Terms-with-Feeling-Ugly

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

3 نظر

  1. من یه پسر ۳۰ ساله زشت و تنها هستم هیچ کس منو آدم حساب نمیکنه دخترها و زن ها توی خیابون منو میبینن یا مسخره میکنن یا اخم میکنن همه هم میگن زشتم . تا آخر عمرم باید تنها باشم تنهای تنهای تنها

  2. بنظرم این مطلب همش دلخوشکنکی بود و یه امید واهی بیشتر نیست خداوند بین بنده هاش تفاوت زیادی گذاشته:(

    کسایی هستن که بدون ارایش هم زیبا هستند و زیبایی طبیعی دارند و در مقابل بعضیها نه
    من چند سال پیش بخاطر اینکه زیبا نبودم از طرف کسی که بهش علاقه زیادی داشتم خیلی محترمانه و شیک و مجلسی پس زده شدم… هیچی برای یه دختر ازین بدتر نیست.. :(( ازون به بعدم نمیتونم به کسی یا چیزی حس خوبی داشته باشم و بسیار هم بد خلق و عصبی شدم اون بنده خدا هم حق داشت که منو نخاست چون مردا ها متاسفانه زیبا یی ظاهریه خانوما رو می پسندن …. این حرفا هم همش الکی فقط دلداریه الکیه….

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*