خانه / زندگی سالم / بارداری سالم / آیا نگاه کردن به یک کودک زیبا در دوران بارداری کودک من را زیبا می سازد؟

آیا نگاه کردن به یک کودک زیبا در دوران بارداری کودک من را زیبا می سازد؟

کودک خندان

نه.

این تنها یک باور سنتی است که  همه ی چیزهایی که یک زن باردار می بیند ،می چشد یا می شنود و لمس می کند بر نوزادش تأثیر می گذارد. در واقع بسیاری از سنت ها این اعتقاد را دارند که آنچه که مادر تجربه می کند بر کودک اثر می گذارد، اما این در مورد ظاهر فیزیکی او صدق نمی کند. چون ویژگی های کودک شما بر اساس ژن هایی که از شما و همسرتان دریافت می کند شکل می گیرد.

این باورها می تواند بسیار گمراه کننده باشد و حتی چند هفته ی اول بارداری شما را تحت تأثیر قرار دهد.

ژن کودک شما رنگ پوست، فرم بینی، رنگ مو و قد کودک در زمان بزرگسالی را تعیین می کند.شما کارهای بسیار جزئی می توانید برای تأثیر در ظاهر فیزیکی کودک انجام دهید.

نوزادان اغلب متفاوت از انتظار والدین به دنیا می آیند. دلیلش این است که ظاهر یک نوزاد به وسیله نحوه ی ماندنش در رحم و تولدش نیز متأثر می شود. ممکن است نوزاد:

● دارای سر مخروطی شکل باشد که به دلیل تولد طبیعی  از راه واژن استخوان سر جمع شود.

● پاهایی به شکل کمان به دلیل فضای کم داخل رحم

● بینی پهن شده روی صورت که  به دلیل عبور از مجرای تنگ واژن به هنگام تولدمی تواند آسیب دیده باشد.

که اثراتی به این شکل که از رحم مادر و تولد ناشی می شود موقتی است و در دو سال او زندگی کودک کم کم ناپدید می شوند.

شیوه های سنتی زیادی برای تغییر یک نوزاد وجود دارد از قبیل:

فشار دادن سر

فشار دادن بینی

مالیدن روغن مورچه برا ی حذف مو

مالیدن شیر برای سفید کردن پوست کودک

فشار دادن پاها و جمع کردن آنها در قنداق برای صاف شدن آنها.

هیچ کدام از این شیوه ها تأثیری ندارند و ثابت شده است که اگر به شدت و مکرر استفاده شود می تواند خطرناک باشد. بهترین راهکار این است که اجازه بدهید زمان بگذرد و تأثیر ژن های شما معلوم شود.

شما تنها می توانید با تغذیه مفید و سالم  و ورزش کردن و کم کردن استرس اطراف خود و رساندن مواد مغذی لازم برای رشد کودک به سالم بودن کودک خود کمک کنید. و این سالم بودن کودک زیبایی او خواهد بود.

منبع:

http://www.babycenter.in

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه