خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / آیا نور خورشید می تواند علائم بیش فعالی را کاهش دهد؟

آیا نور خورشید می تواند علائم بیش فعالی را کاهش دهد؟

روز آفتابی 1

مطالعه جدیدی نشان میدهد که نور خورشید ممکن است به کاهش شیوع اختلال بیش فعالی / نقص توجه کمک کند.

پژوهشگران در آمریکا مناطقی که نور خورشید در آنجا بیشتر تابیده میشود مانند آریزونا ،کالیفرنیا، کلرادو،نوادا،نیومکزیکو  را مورد بررسی قرار داده و دریافتند که مناطق با نور خورشید بیشتر با کاهش نرخ بیش فعالی / نقص توجه مطابقت دارد.

وبررسی ها در تاریک ترین کشورهای جهان نیز مورد بررسی قرار گرفت و دیده شد که نرخ اختلال بیش فعالی /نقص توجه در چنین کشورهایی 10 تا 14 %  بیشتر است.
محققان نور خورشید را مورد بررسی قرار دادند و نتایج این تحقیق از این قرار بود که ممکن است ویتامین دی موجود در نور خورشید منجر به کاهش نرخ این اختلال در افراد شود.همچنین آنها دریافتند که ویتامین دی نیز با برخی دیگر از اختلالات روانی مانند افسردگی و اوتیسم گره خورده باشد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

محققان اذعان کردند که این مطالعه می تواند یک تصادف و لزوما وجود یک رابطه علت و معلولی بین آب و هوای آفتابی و نرخ پایین این اختلال  باشد.

کودکان در آب و هوای آفتابی ممکن است زمان بیشتری را صرف بازی کردن در خارج از منزل کنند و همین مسئله منجر به کاهش انرژی آنها میشود ، گاهی لازم است تا به فرزندانتان اجازه دهید تا در فضایی خارج از آپارتمان های کوچک به تخلیه انرژی خود بپردازند .

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،نوروتراپیست و درمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی)

درمان اختلالات بیش فعالی در مرکز تخصصی مغز و اعصاب آلومینا به صورت روش های دارویی و غیر دارویی با توجه به تشخیص متخصصین و علاقه والدین انجام می گردد.

تماس با ما

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه