خانه / تازه های علم و تکنولوژی / آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!

آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!

 

سگ

در این مطالعه که برای اولین بار به مقایسه اسکن های مغزی از غیر پستانداران و انسان ها پرداخته و در مجله مطبوعات زیست شناسی در بوداپست به چاپ رسیده است نشان داد که سگ و انسان ها مناطق مغزی مشترکی برای تشخیص صدا دارند و  در هنگام پردازش نشانه های عاطفی نیز به طور مشابه واکنش نشان میدهند.

این مطالعه نشان داد که مناطق تخصصی صدا در مغز وجود دارد که بین انسان و سگ مشترک می باشد و این مشابهات برای دهها هزار سال پیش هم وجود داشته است.

دکتر اندیکس می گوید:

 محیط اجتماعی سگ و انسان مشابه است و نتایج نشان می دهد که آنها نیز ممکن است مکانیسم های مشابه مغزی وجود دارد که به پردازش اطلاعات اجتماعی می پردازد.

سگ ها

” یافته ها نیز نشان می دهند که حساسیت به نشانه ظرفیت عاطفی به طور مشابه در مناطق شنوایی غیر اصلی در سگ ها و انسان ها واقع شده است. ”

البته مغز انسان ها و سگ ها بنظر می رسد در مورد درک و تحلیل صداهای غیر از گفتار و تکلم (مثل صدای موسیقی،صدای باد،صدای گریه و…) تفاوت های بارزی دارد.

به عنوان مثال، هنگامی که شرکت کنندگان  موزیک “شاد” از تلفن های موبایل شنیده می شوند، در هر دو گونه ، همان بخش از مغز  فعال میشود، ولی بسیاری تفاوت های کلیدی نیز دیده شده است.

محققان می گویند این مطالعه اولین گام در کمک به درک چگونگی دوستان چهار پا ما سنجش احساسات می باشد.

منبع:

MNT

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه