خانه / تازه های علم و تکنولوژی / آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!

آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!

آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Feb 21Rating:

 

سگ

در این مطالعه که برای اولین بار به مقایسه اسکن های مغزی از غیر پستانداران و انسان ها پرداخته و در مجله مطبوعات زیست شناسی در بوداپست به چاپ رسیده است نشان داد که سگ و انسان ها مناطق مغزی مشترکی برای تشخیص صدا دارند و  در هنگام پردازش نشانه های عاطفی نیز به طور مشابه واکنش نشان میدهند.

این مطالعه نشان داد که مناطق تخصصی صدا در مغز وجود دارد که بین انسان و سگ مشترک می باشد و این مشابهات برای دهها هزار سال پیش هم وجود داشته است.

دکتر اندیکس می گوید:

 محیط اجتماعی سگ و انسان مشابه است و نتایج نشان می دهد که آنها نیز ممکن است مکانیسم های مشابه مغزی وجود دارد که به پردازش اطلاعات اجتماعی می پردازد.

سگ ها

” یافته ها نیز نشان می دهند که حساسیت به نشانه ظرفیت عاطفی به طور مشابه در مناطق شنوایی غیر اصلی در سگ ها و انسان ها واقع شده است. ”

البته مغز انسان ها و سگ ها بنظر می رسد در مورد درک و تحلیل صداهای غیر از گفتار و تکلم (مثل صدای موسیقی،صدای باد،صدای گریه و…) تفاوت های بارزی دارد.

به عنوان مثال، هنگامی که شرکت کنندگان  موزیک “شاد” از تلفن های موبایل شنیده می شوند، در هر دو گونه ، همان بخش از مغز  فعال میشود، ولی بسیاری تفاوت های کلیدی نیز دیده شده است.

محققان می گویند این مطالعه اولین گام در کمک به درک چگونگی دوستان چهار پا ما سنجش احساسات می باشد.

منبع:

MNT

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه