خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / آیا من می توانم با داروهای گیاهی اضطرابم را درمان کنم؟

آیا من می توانم با داروهای گیاهی اضطرابم را درمان کنم؟

داروی گیاهی

سوال: من گاهی اوقات از مکمل های طبییعی که برای اضطراب تهیه شده است و خاصیت آرام بخشی دارد،تهیه می کنم.من این مکمل ها را از فروشگاه های محلی ( عطاری) خریداری می کنم.آ یا  استفاده از این داروها برایم خطری دارد؟

راهنمایی بدون اطلاع از اینکه دقیقاً چه مکملی، حاوی چه موادی تهیه می کنید سخت خواهد بود. نمی توان دقیقاً در مورد خطرات احتمالی که ممکن است در بر داشته باشد نظر داد. به یاد داشته باشید که مصرف هر گونه مکمل های غیر غذایی می تواند به اندازه ی داروها عوارض داشته باشد یا ممکن است با داروهایی که مصرف میکنید تداخل کرده و اثر سو ئی بر سلامت شما داشته باشد.

اگرچه بسیاری از داروای تجویزی را می توانید با خیال راحت به همراه مکمل ها مصرف کنید اما تعدادی از این داروها در اثر ترکیب بامکمل ها  عوارض خطرناکی را به دنبال خواهد داشت. جوانب احتیاط را درنظر بگیرید و دقت داشته باشید که مغازه هایی که این مکمل ها را تهیه می کنید، معمولاٌ  افراد عادی در آنها فروشنده هستند نه پزشکان متخصص و دوره دیده،و از منابع  سلامتی و توصیه های بهداشتی را در بیشتر موارد رعایت نمی کنند.

درست است که این داروها گیاهی هستند و در همه جا به راحتی در دسترس هستند اما این به این معنی نیست که همه ی افراد می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند.همانطور که همه می دانیم همیشه مصرف مقدار کم بی ضرر است و زمانی مشکل ایجاد می شود که مصرف زیاد، بدون برنامه و همراه با داروهای دیگر باشد. همیشه هنگام تهیه داروها و مکمل ها این سوالات را از خود بپرسید:

چرا به این دارو  یا مکمل نیاز دارم؟

از کجا می دانم که چه مقدار و کی از این مکمل ها استفاده کنم؟

این دارویی که من دارم چه مزیت هایی دارد؟

آیا منفعت این داروها از زیانش بیشتر است؟

آیا عوارض جانبی و تأثیرات این داروها را می دانم؟

اگر شما جواب همه ی این سوالات را با قطعیت نمی دانید،لطفاً با مشاور حرفه ای یا اگر به دلیل اضطراب داروهای دیگر ی مصرف می کنید حتماً با پزشک خود در باره مصرف آنها مشورت کنید.

منبع:

www.newsmaxhealth.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه