خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟

آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟

فیبرومیالژیا

بسیاری از افراد مبتلا به فیبرومیالژیا می یابند که علائم و کیفیت زندگی شان با درمان و ایجاد تغییرات در شیوه زندگی بهبود قابل ملاحظه ای می یابد. در حالی که فیبرومیالژی یک بیماری مزمن است، اما به مفاصل، عضلات، یا اندام های داخلی آسیب نمی زند.

استرس و فیبرومیالژیا

به نظر می رسد استرس یکی از رایج ترین عوامل فیبرومیالژیا میباشد. در حالی که حذف استرس از زندگی غیر ممکن است ، می توان سعی کرد که استرس را کاهش داد. با کشف شرایط استرس زای زندگی خود و پیدا کردن راه هایی برای کاهش استرس ،علائم بیماری را کاهش دهید. یوگا، مدیتیشن و سایر تکنیک های تمدد اعصاب در این مسیر به شما کمک فراوانی می کند.

درد کمتر، انرژی بیشتر

فیبرومیالژیا با درد عضلانی، خستگی بی امان، اختلال خواب و احساس افسردگی ، تشخیص داده می شود. اگر شما می خواهید امروز و هر روز، احساس بهتری داشته باشید،  با ایجاد تغییراتی ساده در ورزش ، شما می توانید انرژی خود را افزایش دهید و درد و سفتی را کاهش  دهید .قبل از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

گرم کردن بدن

برای جلوگیری از آسیب، قبل از ورزش شروع به گرم کردن حیاتی است.گرم کردن باید با چرخش های ملایم شروع شود، این حرکات از انگشتان شما شروع میشود. انجام حرکات آرام و دایره ای شکل را (در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت) در تمام مفاصل ،از انگشتان پا، مچ پا، زانو و پاها به باسن، تنه، گردن، شانه، آرنج، مچ دست، انگشتان و پنجه حرکت دهید .هرگز این چرخش را در نقطه درد انجام ندهید.

کشش بیشتر، درد کمتر

کشش سرعت گردش خون را به عضلات و مفاصل افزایش می دهد و درد افراد مبتلا به فیبرومیالژیا را بهبود می بخشد. کشش مفاصل ، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری را به عضلات می فرستد.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه