خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟

آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟

آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 3Rating:

فیبرومیالژیا

بسیاری از افراد مبتلا به فیبرومیالژیا می یابند که علائم و کیفیت زندگی شان با درمان و ایجاد تغییرات در شیوه زندگی بهبود قابل ملاحظه ای می یابد. در حالی که فیبرومیالژی یک بیماری مزمن است، اما به مفاصل، عضلات، یا اندام های داخلی آسیب نمی زند.

استرس و فیبرومیالژیا

به نظر می رسد استرس یکی از رایج ترین عوامل فیبرومیالژیا میباشد. در حالی که حذف استرس از زندگی غیر ممکن است ، می توان سعی کرد که استرس را کاهش داد. با کشف شرایط استرس زای زندگی خود و پیدا کردن راه هایی برای کاهش استرس ،علائم بیماری را کاهش دهید. یوگا، مدیتیشن و سایر تکنیک های تمدد اعصاب در این مسیر به شما کمک فراوانی می کند.

درد کمتر، انرژی بیشتر

فیبرومیالژیا با درد عضلانی، خستگی بی امان، اختلال خواب و احساس افسردگی ، تشخیص داده می شود. اگر شما می خواهید امروز و هر روز، احساس بهتری داشته باشید،  با ایجاد تغییراتی ساده در ورزش ، شما می توانید انرژی خود را افزایش دهید و درد و سفتی را کاهش  دهید .قبل از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

گرم کردن بدن

برای جلوگیری از آسیب، قبل از ورزش شروع به گرم کردن حیاتی است.گرم کردن باید با چرخش های ملایم شروع شود، این حرکات از انگشتان شما شروع میشود. انجام حرکات آرام و دایره ای شکل را (در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت) در تمام مفاصل ،از انگشتان پا، مچ پا، زانو و پاها به باسن، تنه، گردن، شانه، آرنج، مچ دست، انگشتان و پنجه حرکت دهید .هرگز این چرخش را در نقطه درد انجام ندهید.

کشش بیشتر، درد کمتر

کشش سرعت گردش خون را به عضلات و مفاصل افزایش می دهد و درد افراد مبتلا به فیبرومیالژیا را بهبود می بخشد. کشش مفاصل ، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری را به عضلات می فرستد.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه