خانه / اختلالات روانپزشکی / آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

 

خشونت

طبق بررسی سانسون، اکثریت افراد اسکیزوفرن خطر بالایی برای خشونت ندارند اما ببرسی های تاردیف و توری حاکی از افزایش خشونت و بازداشت در میان افراد مبتلا به اسکیزوفزنی است.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده است بر این نکته تاکید دارند که افزایش میزان خشونت در بیماران اسکیزوفرنی به طور زیادی با علائم مرضی روان پریشی آنها ارتباط دارد.

در مطالعه ای که بر روی زندانیان خشن و غیر خشن که بعضی از آنها اسکیزوفرن بودند نشان داد که خشونت اغلب در مردان مبتلا به اسکیزوفرنی و معمولا پس از ظهر بیماریشان دیده میشود.

در رابطه با ارتباط خشونت با علایم مرضی اسکیزوفرنی شامل هذیان ها ، توهمات یا متغیر های ویژه مرتبط با جنبه هایی از روان پریشی حاد بررسی هایی صورت گرفته است.

بعضی از افراد اسکیزوفرن در پاسخ به توهمات آمرانه مرتکب اعمال خشونت آمیز میشوند .

نکته بسیار مهم در رابطه با ارتباط اسکیزوفرنی و خشونت اختلال همزمان از قبیل الکلیسم یا سوء مصرف مواد است یعنی بیماران علاوه بر ابتلا به اسکیزوفرنی به طور همزمان به این اختلالات نیز مبتلا باشد .

” بررسی های اولیه مشکلات رفتاری و  درمان های دارویی و غیر دارویی در مرکز آلومینا انجام می پذیرد”

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه