خانه / اختلالات روانپزشکی / آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Mar 21Rating:

 

خشونت

طبق بررسی سانسون، اکثریت افراد اسکیزوفرن خطر بالایی برای خشونت ندارند اما ببرسی های تاردیف و توری حاکی از افزایش خشونت و بازداشت در میان افراد مبتلا به اسکیزوفزنی است.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده است بر این نکته تاکید دارند که افزایش میزان خشونت در بیماران اسکیزوفرنی به طور زیادی با علائم مرضی روان پریشی آنها ارتباط دارد.

در مطالعه ای که بر روی زندانیان خشن و غیر خشن که بعضی از آنها اسکیزوفرن بودند نشان داد که خشونت اغلب در مردان مبتلا به اسکیزوفرنی و معمولا پس از ظهر بیماریشان دیده میشود.

در رابطه با ارتباط خشونت با علایم مرضی اسکیزوفرنی شامل هذیان ها ، توهمات یا متغیر های ویژه مرتبط با جنبه هایی از روان پریشی حاد بررسی هایی صورت گرفته است.

بعضی از افراد اسکیزوفرن در پاسخ به توهمات آمرانه مرتکب اعمال خشونت آمیز میشوند .

نکته بسیار مهم در رابطه با ارتباط اسکیزوفرنی و خشونت اختلال همزمان از قبیل الکلیسم یا سوء مصرف مواد است یعنی بیماران علاوه بر ابتلا به اسکیزوفرنی به طور همزمان به این اختلالات نیز مبتلا باشد .

” بررسی های اولیه مشکلات رفتاری و  درمان های دارویی و غیر دارویی در مرکز آلومینا انجام می پذیرد”

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه