خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / آیا این طبیعی است که فرزند من کارتون های تکراری را بارها می بیند؟

آیا این طبیعی است که فرزند من کارتون های تکراری را بارها می بیند؟

کارتون تکراری

بله، در بیشتر این مواقع این موضوع طبیعی است.

تماشا کردن و گوش کردن بارها و بارها یک کارتون در اغلب کودکان مشاهده می شود و به آن ها کمک می کند که اطلاعات را به یاد آورند و از این به یاد آوری خوشحال شوند. فراموش نکنید که کودکان در سنین قبل از 7 سال در حال کار کردن بر روی مهارت های اولیه شان و تسلط بر آنها هستند و این تمرین آنها شامل دیدن فیلم های تکراری و یا گوش دادن به آهنگ های خاص مورد علاقه شان است. آنها با دیدن فیلم ها تمرین گفتار می کنند، حس شنوایی شان را تقویت می کنند و با درآوردن ادا و اطوارهای شخصیت های کارتون در حال تقویت مهارت های بدنی شان هستند.

فرزند شما دقیقا چه کارتون هایی را بیشتر تماشا می کند؟ این نکته بسیار حائز اهمیت است، ممکن است کودک شما موضوع اصلی داستان را درک نکرده باشد و با تکرار کارتون و فیلم سعی در درک موضوع داشته باشد. ممکن است کودک شما به شخصیت داشتان علاقه مند شده باشد و به همین علت کارتون را بارها و بارها تماشا کند و یا ممکن است به این علت باشد که چون عاشق حیوانات و یا آدم فضایی ها است، دوست دارد که این کارتون را بارها تماشا کند.

یکی دیگر از علت هایی که باعث می شود کودکان فیلم ها و کارتون های تکراری زیاد تماشا کنند این است که درواقع چون قادرند که صحنه های بعدی فیلم را پیش بینی کنند در نتیجه بر ترس شان از اتفاقات آینده فیلم غلبه کرده اند و این موجب خوشنودی آنها می شود. زیرا برای کودکان زندگی بسیار غیرقابل پیش بینی است و این احساس تسلط بر کارتون به آنها لذت می بخشد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه