خانه / روانپزشکی / افسردگی / آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟

آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟

آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Nov 29Rating:

افسردگی

تحقیقات جدید نشان می دهد افراد ی که سن بالاتری  دارند ممکن است که به اختلال افسردگی دچار شده و روند شدت بیماری را با سرعت بیشتری طی کنند.

با توجه به انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا ، اختلال افسردگی اساسی (MDD)  تعداد زیادی را در ایالات متحده  تحت  تاثیر قرار داده و هر ساله تعداد زیادی به این اختلال  دچار می شوند البته قابل ذکر است که این اختلال در زنان شایع تر از مردان است .

مطالعات نشان داده است بیماریهایی که با افزایش سن مانند: دیابت ،سرطان،چاقی،مشکلات قلبی  ایجاد می شوند می توانند  باعث ایجاد افسردگی شده و روند این اختلال را نیز تسریع بخشند.

برای بررسی این تحقیق ، مطالعه ای برروی افراد  6 تا 41 سال که 66 % آنها خانم بودند انجام شد و هر فرد مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند ومشخص شد که پیری سلولهای بدن نیز بر روند افسردگی تاثیر گذار می باشد.

تحقیقات  نشان می دهد کسانی که در حال حاضر از افسردگی شدید رنج می برند سلولهای بدنشان در مقایسه با افراد سالم  به اندازه 4 تا 6 سال بیشتر در معرض بیری قرار دارد.

محققان در این تحقیق  می گویند :

“این مطالعه با مقیاس بزرگ ، شواهد قانع کننده ای دارد که نشان میدهد افسردگی با چند سال پیری بیولوژیکی همراه است ، به ویژه در میان کسانی که با علائم شدید و مزمن دست وپنجه نرم می کنند. ”

 منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268897.php

درمان های دارویی ،روانشناختی و آنالیز در حیطه افسردگی در کلینیک تخصصی مغزواعصاب و روان آلومینا انجام می گردد.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه