خانه / روانپزشکی / افسردگی / آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟

آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟

افسردگی

تحقیقات جدید نشان می دهد افراد ی که سن بالاتری  دارند ممکن است که به اختلال افسردگی دچار شده و روند شدت بیماری را با سرعت بیشتری طی کنند.

با توجه به انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا ، اختلال افسردگی اساسی (MDD)  تعداد زیادی را در ایالات متحده  تحت  تاثیر قرار داده و هر ساله تعداد زیادی به این اختلال  دچار می شوند البته قابل ذکر است که این اختلال در زنان شایع تر از مردان است .

مطالعات نشان داده است بیماریهایی که با افزایش سن مانند: دیابت ،سرطان،چاقی،مشکلات قلبی  ایجاد می شوند می توانند  باعث ایجاد افسردگی شده و روند این اختلال را نیز تسریع بخشند.

برای بررسی این تحقیق ، مطالعه ای برروی افراد  6 تا 41 سال که 66 % آنها خانم بودند انجام شد و هر فرد مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند ومشخص شد که پیری سلولهای بدن نیز بر روند افسردگی تاثیر گذار می باشد.

تحقیقات  نشان می دهد کسانی که در حال حاضر از افسردگی شدید رنج می برند سلولهای بدنشان در مقایسه با افراد سالم  به اندازه 4 تا 6 سال بیشتر در معرض بیری قرار دارد.

محققان در این تحقیق  می گویند :

“این مطالعه با مقیاس بزرگ ، شواهد قانع کننده ای دارد که نشان میدهد افسردگی با چند سال پیری بیولوژیکی همراه است ، به ویژه در میان کسانی که با علائم شدید و مزمن دست وپنجه نرم می کنند. ”

 منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268897.php

درمان های دارویی ،روانشناختی و آنالیز در حیطه افسردگی در کلینیک تخصصی مغزواعصاب و روان آلومینا انجام می گردد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه