خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / آیا اختلال اوتیسم می تواند با بی اشتهایی در ارتباط باشد؟

آیا اختلال اوتیسم می تواند با بی اشتهایی در ارتباط باشد؟

بی اشتهایی

محققان در مرکز تحقیقات اوتیسم در دانشگاه کمبریج بیان کردند که انتظار میرود تا 15 % افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم دچار بی اشتهایی باشند و از خوردن غذا امتناع کنند.
بی اشتهایی به نظر می رسد به نتیجه ترکیبی از فشارهای اجتماعی، وضع ژنتیکی، دیس مرفیا(بیماری روانی مزمن که در آن شخص نمی تواند فکر کردن در مورد یک نقص را در مورد ظاهر خود متوقف کند) و پویایی خانوادگی (اعضای یک خانواده چگونه با یکدیگر تعامل) مرتبط باشد.

پروفسور سیمون بارون کوهن و همکارانش  عنوان کردند که دختران مبتلا به بی اشتهایی تعداد بیشتری از صفات مبتلا به اختلال اوتیسم  را در مقایسه با دختران بدون بی اشتهایی دارا هستند وهمین دخترها بیشتر نمرات پائین تری در مدرسه کسب میکنند که در افراد مبتلا به اوتیسم نیز دیده میشود.

تا آنجا که به درک اجتماعی مربوط می شود، بی اشتهایی و اوتیسم هر دو تغییرات مشابهی در ساختار و عملکرد مناطق مغز دارند.

در همین تحقیق به اندازه گیری صفات مرتبط با اوتیسم پرداختند و نتایج حاکی ازآن است که :

دختران با بی اشتهایی بیشتر درمحدوده طیف اوتیسم قرار می گیرند و همدلی پائین تری نسبت به دختران دیگر نشان دادند.

درمان های غیر دارویی و روانشناختی درمرکز تخصصی آلومینا جهت رفع مشکلات کودکان با اختلال طیف اوتیسم انجام می گردد

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه