خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند

آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند

آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانندReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Mar 10Rating:

آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند

اکستازی (MDMA) دارویی است که غیرقانونی تولید می‌شود.

دارویی است که غیرقانونی تولید می‌شود.

اکستازی دارویی محرک است که می‌تواند موجب توهم شود. این دارو با عنوان داروی طراح  شناخته شده است  به این دلیل که به منظور ایجاد حال فرح‌بخشی تولید شده است. این دارو بین نوجوانان و جوانانی که زیاد به میهمانی و کلوب  و کنسرت می‌روند، رواج زیادی دارد.

 

 مصرف‌کنندگان آن تصور می‌کنند که این دارو احساس خوبی به آنها می‌دهد که باعث می‌شود بتوانند چندین روز را بدون استراحت به‌راحتی سپری کنند. اما کسانیکه از اکستازی استفاده می‌کنند، متوجه خطرات این دارو نیستند.

اکستازی به یکی از متداول‌ترین داروهای غیرقانونی که در خیابان‌ها به فروش می‌رسد تبدیل شده است. طی چند سال اخیر، به دلیل عوارض‌جانبی خطرناک اکستازی، بسیاری از جوانان به اتاق اورژانس بیمارستان‌ها روانه شده اند. این دارو حتی می‌تواند موجب مرگ مصرف‌کننده شود.

گاهی اوقات  :   XTC، X، Adam، E، Roll، A، 007 نیز خوانده می شود

طریقه مصرف

اکستازی به شکل قرص قابل بلعیدن و به شکل پودر قابل کشیدن است.

اکستازی دارویی توهم‌زا و محرک است که موجب می‌شود مصرف‌کنندگان آن دچار حمله احساسات خوب شده و این احساسات را برای آنها قوی‌تر می‌کند، چه خوب باشند و چه بد. عوارض‌جانبی این دارد معمولاً تا 6 ساعت به طول می‌انجامد.

اکستازی چه می‌کند

اکستازی ضربان‌قلب را افزایش می دهد و می تواند موجب خشکی دهان، گره خوردن دندان، تاری دید، لرز، عرق کردن و یا حالت‌تهوع ‌شود. همچنین ممکن است موجب احساس  اضطراب، گیجی و پارانوئید در  بعضی از مصرف‌کنندگان نیز بشود،به طوریکه انگار شخصی قصد آسیب زدن به آنها را دارد یا برای آنها توطئه می‌کند. اکستازی موجب آسیب رساندن به سلول‌های مغزی می‌شود که در فکر کردن و حافظه دخیل هستند.

بدن شخصی که قرص اکس مصرف می‌کند، طی رقصیدن یا سایر فعالیت‌های بدنی به شدت گرم شده و این می‌تواند موجب تحریب عضلات، کلیه، کبد و قلب و حتی مرگ فرد شود. استفاده از این دارو همچنین موجب تشنج، تورم مغز و آسیب دائمی مغز شود.

منبع:

kidshealth

laya1 - آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند لعیا عباسی اصل- کارشناس ارشد علوم تربیتی

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه