خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / آنچه که روز اول مدرسه باید آموزش داد

آنچه که روز اول مدرسه باید آموزش داد

 

روز اول کلاس
روز اول مهد کودک یا مدرسه می تواند برای همه  کودکان هیجان انگیز ویا تا حدی ترسناک باشد. بنایراین نیاز است که مربیان در کودکان احساس خوبی ایجاد کنند.
مانند بسیاری از سطوح کلاسی،  در روز اول اغلب باید زمانی صرف معرفی و دادن اطلاعات اولیه شود.

_ تور مهد کودک
اینکه روز اول کودکان به تور ببرید می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. مربیان کودکان را به اطراف مدرسه راهنمائی می کنند آنها به مکان های مهم اشاره می کنند، دفتر اصلی، حیات، دستشویی، سالن ورزش و …
نیاز است که بچه ها یاد بگیرند کوله پشتی، کفش ها و کت های خود را کجا باید بگذارند. معلم می تواند گاهی با یک داستان کوتاه هر جایی از مدرسه را به کودکان معرفی کند.

_ معرفی
مورد دیگری که معلمان در روز اول مهد باید  انجام دهند،این است که با نام بچه ها آشنا شوند و آنها را جایی ثبت کنند، مثل برچسب هایی که می توان به دیوار زد و عکس بچه ها را نیز کنار اسمشان چسباند،بچه ها با اینکه ممکن است در این سن قادر به خواندن و یا نوشتن نباشند، اما بهتر است آنها را در معرض حروف و کلملت قرار دهیم تا کم کم تشویق به یادگیری کلمات شوند.

_  قوانین
مربیان اغلب باید کودکان را با  قوانین کلاس درس و معاونین نیز با قوانین مدرسه آشنا کنند، آنها باید بدانند که در صورت سرپیچی از قوانین و پیروی نکردن از آنها چه عواقبی در انتظار آنها خواهد بود.مربیان باید در مورد قوانید صحبت کردن با رعایت نوبت، اشتراک گذاری وسایل و احساسات با دیگر کودکان و معلمان و راه های آنها با کودکان صحبت کنند.

_ یاد دادن حروف و اعداد
در اولین روز مهد کودک، به طور کل مربیان خیلی به تدرس وآموزش نمی پردازند، با این حال ،یکی از فعالیت هایی که مربیان می توانند انجام دهند معرفی اعداد و حروف می باشد. مربیان ممکن است یک کتاب شعر، قصه یا جزوه ای به کودکان نشان بدهند که در مورد الفبا یا اعداد مثلاً از صفر تا  10 یا 20 باشد. این اقدام می تواند مقدمه ای باشد  برای شروع سال تحصیلی و اینکه مدرسه به آموزش ه چیزهایی خواهد پرداخت.

_ سرگرمی های خنده دار
مربیان روز اول مهد کودک اغلب برای اینکه در کودکان احساس امنیت، راحتی ایجاد کنند، برنامه ها و فعالیت و بازیهای سرگرم کننده با آنها همراه با موزیک و ریتم انجام می دهند. و سعی می کنند در جریان همین بازیها و فعالیت ها ارتباط بچه ها با یکدیگر را شکل داده و هدایت کنند.

لعیا عباسی

 

 

لعیا عباسی- ارشد علوم تربیتی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه