خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / آموزش مدیریت مصرف دارو به کودکان

آموزش مدیریت مصرف دارو به کودکان

مدیریت دارو آموزش مدیریت مصرف دارو به کودکان

1)سعی کنید یک دفتر خاطرات دارویی برای کودک خود تهیه کنید و میزان و مقدار انها را میتوانید با عکس و نقاشی مشخص کنید و  مشکلاتی که ممکن است با نخوردن داروهایش برایش پیش بیاید را هم نقاشی کنید.

2) در آن دفتر حتی میزان دوز دارو را مشخص کنید وبرای فرزند خود توضیح دهید وحتی با نقاشی کردن یک ساعت ، زمانش را هم به او یاد دهید.

3) ممکن است که فراموش کنید که داروی کودکتان را بدهید بهتر است از یاد یارها استفاده کنید مانند زنگ موبایل یا ساعت و این مدیریت را به فرزند خود نیز آموزش دهید تا مسئولیت دارو خوردنش را بر عهده بگیرد.

4) اگر کودک شما از داروهای متعددی استفاده می کند میتوانید زنگ موبایل خود را با توجه به داروی مورد مصرف متفاوت بگذارید یا نقاشی های متفاوت بکشید و به او توضیح دهید که هر کدام از نماد ها نشانه چیست.

5) اگر کودک شما از خوردن دارو سر باز می زند بهتر است همراه با غذا میل کنند و یا اگر حتی با غذا خوردن هم مشکل دارند می توانید همراه با ماست و آب میوه مخصوصا سیب، انها را تشویق به خوردن دارو کنید.

منبع:

webmd

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه