خانه / زندگی سالم / آمادگی جسمانی خانوادگی با تمرین های سرگرم کننده و ارزان

آمادگی جسمانی خانوادگی با تمرین های سرگرم کننده و ارزان

آمادگی جسمانی خانوادگی

حلقه زدن

 حولا هووپ که در اواخر سال 1950 با عنوان یک اسباب بازی وارد بازار شد  و هنوز هم برای خانواده ها بسیار سرگرم کننده می باشد. با حلقه زدن حدود 500 کالری در ساعت می توان سوزاند. برای یک قطعه 5 تومانی بد نیست نه؟! این حلقه ها در اندازه های مختلف برای کودکان و بزرگسالان در بازار وجود دارد. و وزن بسیار سبکی دارد.

طناب زدن
طناب زدن به شما کمک می کند تا حدود 600 کالری در ساعت بسوزانید، ارزان هم هست یعنی می توانید با کمتر از 10000 تومان طناب ورزشی تهیه کنید. به راحتی نیز قابل حمل است و می تواند موقع سفر همراه خود ببرید و مسابقه بگذارید.

اسکیت و اسکوتر
از این دو قطعه نیز می توانید برای فعالیتی مهیج و شاد استفاده کنید، خیلی از شما ها این دو را خریداری کردید ولی در گوشه ی انبار فراموش کرده اید، با اسکیت حدود 300 کالری نیز در ساعت خواهید سوزاند، وقتی خانوادگی با هم باشید می توانید مواظب هم باشید و زمین نخورید.

رقص هیپ هاپ 
رقصیدن و حرکات موزون به همراه موسیقی برای هماهنگی بخش های مختلف بدن، لحظاتی شاد داشتن، آرام شدن و دور شدن از استرس ها ی روزمره بسیار مفید است. در رقص هیپ هاپ 400 کالری در روز خواهید سوزاند. تمرین دسته جمعی آن برای شما هم مهیج و هم خنده دار خواهد بود.

پیاده روی و دو چرخه سواری
از هر لحظه برای با خانواده بودن استفاده کنید و از هر لحظه ی با خانواده بودن برای سالم بودن استفاده کنید. با هم پیاده روی بروید، دوچرخه سواری کنید. هم ورزش کرده اید هم با خانواده بوده اید و هم از طبیعت استفاده کرده و از دغدغه های یک هفته ی کاری دور شده اید.

بازی
بازی های کامپیوتری را نیز می توانید با هم انجام دهید اما سعی کنید تنوع بدهید و همه ی اعضای خانواده را وارد بازی کنید، در حیاط یا پارک یا حتی اتاق بازی هایی مثل : عمو زنجیر باف، فوتبال، گل کوچیک، وسطی و … را می توانید انجام دهید. هم روابط شما قوی تر خواهد شد هم در حین بازی خیلی چیزها می توانید به کودک خود آموزش دهید.

بازی فرصتی برای گسترش روابط، آموزش و درک هم دیگر و به خصوص کودک است، این فرصت را راحت از دست ندهیم

   لعیا عباسی اصل – کارشناس ارشد علوم تربیتی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه