خانه / بیماریهای مغزواعصاب / آشنایی با داروها / آشنایی با داروهای ام اس: اینترفرون بتا -1A ( آونکس)

آشنایی با داروهای ام اس: اینترفرون بتا -1A ( آونکس)

اینترفرون ها

داروی آونکس برای درمان مولتیپل اسکلروزیس (MS) استفاده می شود. آونکس فقط با تجویز متخصص و فقط برای درمان انواع خاصی از ام اس استفاده می شود.اینترفرون درمان قطعی ام اس نیست، اما ممکن است به کاهش تعداد حملات ضعف و کاهش سرعت پیشرفت بیماری ام اس کمک کند.آونکس داروی تولید شده توسط یک فرآیند بیوتکنولوژی از یکی از اینترفرون طبیعی (یک نوع پروتئین) است.

دوز دارو در بزرگسالان :

تزریق داخل عضلانی آونکس : 30 میکروگرم یک بار در هفته

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

روش افزایش دوز دارو در بزرگسالان:

 • هفته اول  7.5 میکروگرم ( 4/1 دوز )
 • هفته دوم  15 میکروگرم ( 1/2 دوز )
 • هفته سوم 22.5 میکروگرم ( 3/4 دوز )
 • هفته چهارم و پس از آن دوز کامل دارو

 نکات مهم در مورد آونکس:

 • توصیه می شود که افراد با سابقه اختلال افسردگی شدید یا اختلالات روانی دیگر این دارو را با احتیاط و زیر نظر  مستقیم پزشک مصرف کنند. زیرا که مواردی از تشدید افکار خودکشی در دوزهای بالای اینترفرون ها گزارش شده است.
 • در اوایل شروع مصرف این دارو ممکن است علائم شبیه آنفلوآنزا ایجاد شود که ضد دردها و یا تب برها ممکن است باعث کاهش این علائم خصوصا در اوایل درمان شوند.
 • در افراد با سابقه تشنج،مشکلات قلبی،مشکلات کبدی،واکنش های آلرژیک و مشکلات خونی نیز این دارو باید با احتیاط مصرف شود.
 • عوارض جانبی شایع  خصوصا در روزهای اول مصرف دارو عبارتند از علائم شبیه سرماخوردگی ( خستگی، لرز، تب ، درد عضلانی ، و عرق کردن).
 • در صورت ایجاد نشانه های افسردگی، از جمله غم و اندوه ، اضطراب ، از دست دادن علاقه به فعالیت های روزانه ، تحریک پذیری، کاهش عزت نفس ، احساس گناه ، کاهش تمرکز، بی تصمیمی ، سردرگمی ، و  اختلال غذا خوردن و خواب ، باید این علائم را بی درنگ به دکتر خود گزارش دهید.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

 • دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
 •  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه