خانه / تست ها و آزمون های روانشناسی / آزمون هوش برای بزرگسالان چه فوایدی داره؟

آزمون هوش برای بزرگسالان چه فوایدی داره؟

مزایای تست هوش برای بزرگسالان

IQ letters on a ball or sphere of numbers to illustrate your intelligence quotient test, exam or quiz result or score

مزایای تست هوش دربزرگسالان هم همانند کودکان اعمال می شود. برای بسیاری از بزرگسالان که در زمان کودکی مشکلات یادگیری داشته اند، مدرسه رفتن تجربه ای سخت و دشواربوده است. با انجام ارزیابی شناختی می توان اطلاعاتی کسب کرد که با استفاده ازاین اطلاعات به فرد بزرگسال کمک شود تا تجربیات ناخوشایند دوران کودکی خود را نشان دهد.
مشخصات شناختی نقاط قوت فرد را که برای عملکرد خلاقانه و مثبت آینده او موثراست، آشکارخواهد کرد.
تشخیص نارساخوانی و ناتوانی در یادگیریهای خاص
نارساخوانی یک اختلال مغزی است که بر توانایی فرد در خواندن اثر می گذارد. همچنین ممکن است به عنوان ناتوانی در یادگیریهای خاص نامیده شود. انواع دیگر این اختلال برروی ریاضیات، نوشتن، و روند اطلاعات غیرکلامی اثر می گذارند. سایر انواع این اختلال برروی قسمتهای مختلفی از روند یادگیری تأثیرگذار هستند.
صرف نظر از انواع این اختلال، این اختلال همچنین می تواند علت بوجود آمدن نگرانی درکودکان و نوجوانانی باشد که درحال دست و پنجه نرم کردن با موضوعات تحصیلی هستند و برای والدین آنها نا امیدی و سرخوردگی به همراه داشته باشد.
ازآنجا که شاید معلمان هم نتوانند به درستی تشخیص بدهند که آیا این کودکان درکسب مهارت های یادگیری دچار روندی آهسته هستند و یا این مشکل ناشی از اختلال دائمی عصبی در یادگیری می باشد، انجام تست هوش بخشی ضروری در رسیدگی به اختلال نارساخوانی است و به ما حداقل توانایی نسبی فکری را که هرکودکی باید ازآن بهره مند باشد را نشان می دهد. نتایج به دست آمده از تست هوش و اطلاعات شناختی دریافت شده، گامهای بعدی را برای ارزیابی تعیین خواهد کرد.

mzl.ffqnuizu
یک روانشناس آموزشی درمورد ارزیابی شناختی پسری 8 ساله بنام “جان ” چنین می گوید: اینطور به نظرمی رسید که “جان” بسیار باهوش است. اوعاشق یادگیری بود با اعتماد بنفس کامل درباره مدرسه و موضوعات علمی صحبت می کرد و اطلاعات عمومی خوبی داشت. تکالیف ریاضی را بخوبی انجام می داد اما برای یادگیری خواندن و نوشتن باید تلاش زیادی می کرد و این برخلاف انتظارپدرو مادر و معلمانش بود. آنها دلیل این مشکل را نمی دانستند و همینطور نمی دانستند چطورباید به “جان” کمک کنند. انجام یک تست هوش برای ارزیابی شناختی در وهله اول به آنها نشان داد که با حقیقت روبرو شوند. چیزی که خود جان بدرستی متوجه آن شده بود.
درحقیقت امتیازکلی “جان “ازبهره هوشی حتی بالاترازحد متوسط بود. حالا جان و والدینش یک مدرک علمی دردست دارند که تواناییهای هوشی اورا تأیید می کند، و هیچکس نمی تواند او را برای عدم توانایی درخواندن دست بندازد و او را احمق فرض کند.
نتیجه تست نشان داد که “جان” از فن بیان قوی برخوردار است و همچنین قادراست بسیاری از معما ها و مشکلاتی درباره مهارتهای استدلالی غیرکلامی را به سرعت حل کند. با این حال نتیجه ارزیابی “جان ” مشکلات قابل توجهی را درحافظه و سرعت پردازش اطلاعات نشان داد.
با انجام این تست معلوم شد که “جان ” به یک مورد شناخته شده از نارساخوانی مبتلا است و روانشناس آموزشی با دانستن این مطلب راهکارهایی برای حمایت از او و بهبود روند یادگیری ارائه داد.
شاید فکرکنید که دانستن این موضوع که فرزند شما دچار نارسا خوانی است همه چیز را خراب خواهد کرد اما بهتراست بدانید که این احساس خیلی طول نمی کشد و والدین با دانستن این موضوع و درک بیشتر فرزند خود و اینکه چگونه می توانند به او کمک کنند، احساس آرامش می کنند.
کلینیک روانشناسی بهترین مکان برای انجام تست هوش و ارزیابی شناختی کودک و بزرگسالان است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

گرداورنده و مترجم: مینو شفیعی

IMG_20151025_150011

آرش رستمی روانشناس کودک و روانسنج کلینیک آلومینا 

خدمات تخصصی آزمونهای روانی، آزمونهای هوش و استعداد یابی در کلینیک آلومینا ارائه میگردد

جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

 

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه