خانه / روانشناسی / تست و آزمون های روانشناسی / آزمون عشق و رابطه جنسی : هوش روابط خود را بیازمائید

آزمون عشق و رابطه جنسی : هوش روابط خود را بیازمائید

1)     کدام ماده شیمیایی به عنوان “هورمون عشق” شناخته شده است؟

الف) پیتوسین

ب) تستسترون

ج) اکسی توسین

د) استروژن

2)  کدام مورد به خواب بهتر کمک می کند؟

الف) با عشقتان بودن

ب) داشتن رابطه جنسی

3) صحیح یا غلط:  در مورد اختلال نعوظ، جنسینگ مانند ویاگرا عمل می کند.

الف) صحیح

ب) غلط

4) سکس در طول بارداری می تواند به رشد جنین آسیب بزند.

الف) صحیح

ب) غلط

5) کدام عبارت در مورد سکس درست است؟

الف) بهبود موقعیت اجتماعی یک انگیزه و محرک جنسی است.

ب) کسانی که سکس انگیزه آنها باشد در پی انتقام هستند.

ج) مردم با داشتن سکس قدردانی خود را اظهار می کنند.

د) همه موارد بالا

6) تغییرات مغز، زمان عاشق شدن شبیه تغییراتی است که از تولید بالای کوکائین حاصل می شود.

الف) صحیح

ب) غلط

7) مردم تقریباً چند وقت عاشق می مانند؟

الف) 3 تا 5 ماه

ب) حدود 12 ماه

ج) 6 تا 18 ماه

د) حدود 3 تا 6 سال

8) سکس درد را کاهش می دهد و ایمنی بدن در برابر عفونت و سرماخوردگی را افزایش می دهد.

الف) صحیح

ب) غلط

9) کدام مورد می تواند میل جنسی را کاهش دهد؟

الف)  داروهای ضد افسردگی

ب)  رژیم غذایی کم فیبر

ج) رفلاکس اسید

د) تمامی موارد بالا

10) غدد بارتولین چیست؟

الف) اولین غدد مولد در مردان

ب) اولین غدد مولد در زنان

ج)  غدد تولید مواد لیز کننده در مردان

د) غدد لیز کننده در زنان

11) در مورد زنان، یکی از شایعترین، علل اختلال انگیختگی زنان اختلافات هر روزه با شریکان جنسی می باشد.

الف) صحیح

ب) غلط

12) در اصطلاح معروف” G spot”   حرف Gمخفف چیست؟

الف) Grafenberg

ب) girl

ج) good

د) Gasthauser

پاسخ ها:

1)اکسی توسین هورمونی است که از غذه ی هیپوفیز  در زمان تولد نوزاد نقش بسیار مفیدی ایفا می کند. اکسی توسین سبب می شود که دهانه رحم آماده  بیرون دادن نوزاد شود. همچنین در طول رابطه جنسی  به بیشتر شدن پیوستگی بین زن و شهر نیز کمک می کند. اکسی توسین در حین ارکاسم ترشح می شود و  اعتقاد بر این است که در تقویت روابط و غریزه مادری بسیار نقش دارد.

2) بعد از سکس بهتر می خوابید. خواب بعد سکس رایج تر است . ترشح اکسی توسین، نوراپی نفرین، وازوپرسین، سروتونین و پرولاکتین ترشح می شود. ممکن است ترشح پرولاکتین دلیل خواب بعد از مقاربت باشد، البته این مورد هد درست است که س ک س فعالیت فیزیکی است و چون اغلب شبها و در رخت خواب انجام می شود احتمال خوابیدن را افزایش می دهد.

3) همه ی انواع جنسینگ با ویژگی های مشترکی خلق نشده اند، ممکن است نوعی از آن سبب نقص عملکرد جنسی شود، نوع قرمز جنسیگ طی مطالعات و براساس یافته ها  می تواند مانند ویاگرا موثر باشد.

4) هیچ دلیلی برای تغییر روابط جنسی در دوران بارداری وجود ندارد مگر اینکه پزشک دلیلی برای این توصیه داشته باشد. رابطه جنسی یا ارگاسم در طول بارداری به جنین آسیب نمی رساند، مگر اینکه مشکل پزشکی وجود داشته باشد.جنین در رحم مادر به خوبی با مایع آمونیاک محافظت می شود.

5) به نظر می رسد داشتن رابطه ی جنسی چیزی بیش از تولید یک نوزاد باشد. ابراز عشق، بیان جذابیت جنسی، قدردانی  و در برخی موارد صرفاً برای رسیدن به لذت جسمی دلایل انجام سکس می باشد،  افراد می توانند به دلیل انتقام از همسر یا دوست خود دست به سکس با دیگران بزنند  و یا حتی کسانی که مرتبه شغلی بالاتری دارند این عامل انگیزه ای برای سکس می شود.

6)  به نظر می رسد، تغییرات شیمیایی که در مغز افراد عاشق رخ می دهد و افزایش سطح دوپامین برای لذت بردن تفاوت چندانی با احساسات ناشی از دیگر داروهای محرک مثل آمفتامین و کوکائین ندارد.

7) گزینه ج صحیح می باشد. عاشق بودن یک احساس پیچیده ای است که نیاز به پرورش طولانی مدت  برای عاشق ماندن دارد. کسانی که احساسات شدید را با شریک خود به اشتراک می گذارند ممکن است الگوهای انتقال دهنده عصبی را در مغز تغییر دهد. این موارد می تواند شامل ، افزایش فرکانس جنسی، نزدیکی و اتحاد، دلبستگی و احساس ایمنی و امنیت عاطفی باشد.

8) تحریک جنسی و ارگاسم، انتشار هورمون های زیادی ار غده ی هیپوفیز مغز را به همراه دارد.  افزایش سطح اکسی توسین کاهش احساس درد در بدن  و افزایش توانایی بدن در دفع عفونت ها را به همراه دارد.

9) از دست دادن میل جنسی می تواند جز عوارض بسیاری از داروها، از جمله داروهای ضد افسردگی، آنتی هیستامین ها، الکل، قرص های ضد بارداری، داروهای شیمی درمانی  و داروهای سرماخوردگی که شامل پزودوافدرین هستند.

10)  در اطراف مدخل واژن غده هایی بنام غدد بارتولین وجود دارند که مواد لیزکننده برای تسهیل نزدیکی ترشح مینمایند.

11) تحریک جنسی نه تنها نیاز به تحریک جسمی دارد بلکه تحریک روحی نیز بسیار مهم است، فقدان تمایل به برقراری رابطه جنسی می تواند به دلیل اختلافات روزانه و حل نشده باشد.

12) توانایی رسیدن به ارگاسم در زنان چیزی بیش از تحریک قسمت واژن می باشد. دکتر ارنست گرافنبرگ نشان می دهد که منطقه ای بر روی دیواره جلویی واژن در زیر استخوان لگن ، با عنوان نقطه G  وجود دارد که ممکن است در به ارگاسم رسیدن موثر باشد. این مفهوم نظری می باشد. نقطه G غیر از کلیتوریس می باشد.

منبع:

rxlist 

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه